PC HocasıDonanımSeagate’dan 8 TB’lık NAS Diski

Seagate’dan 8 TB’lık NAS Diski

 

Depolama alanı konusunda çalışmalarını sürdüren Seagate firması yeni 8 TB depolama alanına sahip NAS (Ağa bağlı depolama) diskini tanıtarak satışa sundu. Seagate 8 TB NAS diski hakkında detaylar haberimizde.

Seagate’dan 8 TB NAS Diski

Her geçen gün artan ve kontrolünün zorlaştığı veri artışları depolama konusunda firmaları yeni geliştirmelere zorluyor. IDC tarafından yapılan pazar araştırmasında 2013-2020 yıllarında üretilecek veri miktarları 44 Zettabayt değerlerine ulaşacak. Yani şimdiye kadar üretilen tüm verilerin 10 katı anlamına geliyor.

Tüm bu verilere bağlı olarak depolama ürünlerinin de kapasiteleri her geçen gün arttırılıyor. Veri depolama konusunda dünyanın en yüksek kapasitesine sahip ilk 8 TB’lık NAS (ağa bağlı depolama) diskini üreterek Türkiye’de satışa sundu.

Seagate-NAS-8-TB
Genellikle KOBİ, home ofis ve kreatif çalışanlar için üretilen bu diskler ile daha yüksek kapasitelere de sahip olabiliyorsunuz. 1 ve 8 yuvalı kasalarda kullanılan 8 TB‘lık bu diskler 64 TB‘a kadar yükseltilebiliyor. Düşük enerji tüketimi sağlayan ve sessiz çalışan NAS HDD serisi 8 TB dışında 1’den 6 TB’a kadar çeşitleri de bulunuyor.

Şuanda Seagate 8 TB NAS HDD modelinin Türkiye satış fiyatı 469 dolar + KDV olduğu açıklandı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/seagate-8-tb-depolama-alanina-sahip-nas-diskini-duyurdu-21555-8251/ linkinden 29.07.2021 06:07:03 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video