PC HocasıDonanımSnapdragon 8 Gen 1+ için Lansman Tarihi Ortaya Çıktı!

Snapdragon 8 Gen 1+ için Lansman Tarihi Ortaya Çıktı!

   

Çip üreticilerinden Qualcomm, çok yakın zamanda yeni nesil yonga setlerinden Snapdragon 8 Gen 1’i resmi olarak tanıtmıştı ve bu tanıtımdan sonra bir çok söylentide şirketin üretimini Samsung’tan TSMC’nin 4nm üretim sürecine taşıyacağını ve bir Plus (+) model piyasaya süreceği söyleniyordu.

Tabi ki bu söylentiler ve iddialar ortaya Snapdragon 8 Gen 1+ hakkında birçok spekülasyonun ortaya çıkmasına yol açtı. TSMC’nin 4nm üretim süreci daha verimli performans verdiğinden ötürü ısınma durumunda yaşanılacak olan performans kayıplarında 8 Gen 1+ daha az etkileniyor olacak ve 8 Gen 1’e göre daha iyi performans sunacak.

Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setini kullanacak olan üreticiler hazır

Bugün ise güvenilir bir kaynak (onsitego), yeni nesil yonga setinin Mayıs ayında resmi olarak tanıtılacağını ne sürdü. Eğer iddia doğru ise Qualcomm, Mayıs ayının başlarında yonga setini tanıtacak ve akabinde Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setinden güç alan akıllı telefonlar resmiyet kazanacak.

Spekülasyon ve raporlara göre Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setini kullanacak olan müşteriler listesinin başında Lenovo, Motorola, OnePlus ve Xiaomi yer alıyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/snapdragon-8-gen-1-plus-icin-lansman-tarihi-ortaya-cikti-125367/ linkinden 26.05.2022 18:05:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial