PC HocasıOtomobilSpotify’ın Araba Modu Görünümü Tamamen Yenileniyor!

Spotify’ın Araba Modu Görünümü Tamamen Yenileniyor!

 

Dünyanın bir numaralı tercih edilen çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify, uygulamanın Araba Modu için yepyeni bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışmalar sergiliyor ve bu yeni çalışmaların meyveleri ise internete sızdırılmış durumda.

Bu özellik, arabalarında Android Auto ve Apple CarPlay işletim sistemi desteği olmayan araç sahipleri için geçerli ve telefonunuz Bluetooth aracılığı ile arabanızın ana ünitesine bağlandığında parmak dostu bir kullanıcı arayüzü sunar.

Google Asistan ile kontrol desteği

Yenilenen Spotify Araç modu kullanıcı arayüzü, Google Asistan aracılığı ile ses kontrolünü kullanmanıza teşvik etmeyi amaçlıyor çünkü araba kullanırken müzik değiştirebilmek için araç kontrolünü bırakmak ciddi kazalara sebebiyet olabilir.

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından internete sızdırılan yeni kullanıcı arayüzü ile “Şarkıyı Beğen” tuşunun yerini ses kontrolü için bir hoparlör düğmesi aldı.

Yenilenen Araç Modu Anasayfası

Spotify ayrıca, kullanıcılara Sesle Kontrolün nasıl çalıştığını anlatan bir afiş de dahil olmak üzere, ses kontrolünü bir kez daha belirgin bir şekilde öne çıkaran Araç Modu için yeniden tasarlanmış bir Ana sayfaya sahiptir.

Spotify’ın kısa süre önce Google Nest Mini hoparlörlerini ücretsiz olarak dağıtması hareketi ile, İsveç merkezli internet şirketin Google ile çok daha fazla yakınlaşmaya hazır olduğu açıkça görülüyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/spotifyin-araba-modu-gorunumu-tamamen-yenileniyor-89649/ linkinden 30.07.2021 02:07:04 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement