reklam
Ana SayfaHaberlerStarbucks Japonya’da Dahili NFC Cüzdana Sahip Kalemler Satmaya Başladı

Starbucks Japonya’da Dahili NFC Cüzdana Sahip Kalemler Satmaya Başladı

Bu teknolojiye “Starbucks Touch: The Pen” ismini veriyorlar; Starbucks, Eylül 2019 itibari ile Japonya’da yeni bir donanım ürünü piyasaya sürüyor ve bu bir kalem. Bir kalem veya başka bir şey değil – ana işlevi olan kalem olan yazı yazmamızı sağlayan kalem -, kahve tonunda kahverengi renkte jel mürekkebe sahip ve Starbucks ürünlerini satın almanız konusnda ödeme yapma yeteneğine sahip olan gerçek bir kalem.

“Starbucks Touch: The Pen” adı verilen kalem, dijital cüzdana bağlı bir NFC okuyucu içeriyor. Japonya‘nın her yerinde bulunan ve Starbucks‘ın popüler yerli kart sistemine katkı sağlayan FeliCa teknolojisi ile çalışıyor.

Bu ilk inovasyon değil

Bu aslında Japonya’da Starbucks Touch teknoloji topluluğu içerisinde dördüncü ürün, bunlara ek olarak bir telefon kılıfı ve bir şişe bu teknoloji grubuna dahil. En son, Starbucks sadece Temmuz ayında birkaç gün için piyango tarafından kullanılabilir “Hug” adlı küçük bir NFC donanımlı çanta piyasaya sürmüştü.

2015'de açık bularak Apple'dan ceza yiyen Çayan Temel şimdi 500 TL aldı

Satışa Ne Zaman Başlayacak?

Starbucks önümüzdeki Çarşamba günü çevrimiçi internet mağazasında bu teknolojik kalemini satışa koyacak. Kalemi alabileceğiniz üç farklı renk seçeneği var olacak; Siyah, Gümüş ve Beyaz varyantlarında satılacak. Ürünlerin içerisinde 1.000 Japon Yeni hediye olarak tanımlanacak ve kalemi almak isteyen kişiler 4.000 yen ( ~ $47 ) fiyat etiketini ödemesi gerekecek.

Etiketler