Starfield için DLSS

Starfield için DLSS Desteği Geliyor! Tarih Belli Oldu

  Google News

Yılın en çok beklenen oyunları arasında yer alan Starfield, çıkış yaptığı dönemde DLSS yüzünden az da olsa eleştiri almıştı. Zira uzun süredir beklenen büyük bütçelere sahip olan yapımın DLSS desteği bulunmuyordu. Fakat neyse ki süreç çok uzun sürmedi. Yapım için beklenen DLSS desteğinin yolda olduğu açıklandı.

Bethesda Game, DLSS desteğinin ne zaman geleceği konusunda da resmi bir açıklama yayınladı. Görünen o ki çok kısa süre sonra oyunda DLSS desteği de karşımıza çıkacak.

Starfield için DLSS Desteği Ne Zaman Geliyor?

Bethesda tarafından verilen bilgilere göre DLSS desteği önümüzdeki haftadan sonra yayınlanacak. Önümüzdeki haftadan itibaren oyunda DLSS 3.0 göreceğiz. Yeni nesil DLSS desteği sayesinde yapım, Frame Generation teknolojisiyle beraber çok daha iyi performans sunabilecek.

Oyuna sadece DLSS desteği de eklenmeyecek. Bunun yanında yapım için çeşitli oyun içi güncellemeler de sunulacak. HDR desteği, ekran kontrolleriyle ilgili olan yeni iyileştirmeler ve çok daha fazlasıyla beraber Starfield güncellemesi, serinin hayranlarına sunulmuş olacak.

Starfield için DLSS

Tabii ki işin bir de AMD tarafı var. DLSS desteği sonrasında FSR 3.0 desteğinin de gelmesi bekleniyor. Fakat şu an FSR 2.0 destekli olarak gelen oyun için FSR 3.0 desteğinin ne zaman geleceği ise net değil. Bu konuda da firma tarafından yapılacak olan yeni açıklamaları bekleyeceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video