reklam
Ana SayfaOyunSteam Artık İlginizi Çekebilecek Oyunlar Önerecek

Steam Artık İlginizi Çekebilecek Oyunlar Önerecek

Epic Games Store, bazı küçük çaplı geliştiricilerin Steam üzerinde yayın yapmasına engel oluyor fakat Valve ufak tefek bir takım geliştirmeler yaparak insanlara ilgilendikleri kategorilerde daha fazla bağımsız oyun koyabilecek.

Oyuncular muhtemelen Grand Thef Auto V gibi büyük oyunları nasıl arayacaklarını bilseler dahi, Valve bu büyük oyunların gelişmekte olan daha küçük oyunları önerilenler arasında ezdiğini itiraf ediyor. Bu sebepten ötürü Steam oyun önerilerinde yeni ve az popüler olanların öne çıkarılmasını planlanıyor.

Valve, hataların kısmen bu sorun için sorumlu olduğunu söylüyor:

Önceden, müşteriler ana sayfanın en altındaki öneri akışına veya “Buna Benzer” bölümlerine göz atarak oyun arayacaksa, istediğimiz kadar farklı oyun görmediler. Ayrıca, “Sizin İçin Tavsiye Edilen” in yalnızca en popüler oyunlara karşı çok taraflı hissettiği ve kişiselleştirilmiş hissetmediği konusunda çok fazla geri bildirim aldık. Bu geri bildirime nasıl yanıt vereceğimizi belirlemek istedik, bu yüzden hataları aradık ve bir deneme yapmaya karar verdik.

Tavsiye Beslemesinin “Etiketlere Göre Benzerler” bölümü gibi bazı hatalar bulduk, bu da en çok oy alan oyunların (çok sık değişmeyen bir kategori) oyuncuların gördüğü şeyleri çok fazla kullandığını gösteriyor. Bunu değiştirdik. Ayrıca bazı yerlerde popülerliğin hesaplanmasında zaman çizelgemizin çok dar olduğunu ve bazı oyunlarda öngörülemeyen görünürlükle sonuçlandığını gördük. Böylece bu hesaplamalarda kullandığımız zaman dilimini genişlettik.

Steam Fiyatı 18 TL Olan World of Goo Epic Store’da Ücretsiz Oldu
Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz