DualSense

Steam, PlayStation 5 DualSense için Destek Ekledi

  Google News

Valve, PS5’in DualSense denetleyicisinin artık Steam’de desteklendiğini resmi olarak duyurdu. Steam Input API’sini kullanan oyunlar artık denetleyiciyi tanıyabilir ve doğru düğme istemlerini gösterebilir. Ayrıca DualSense’in LED, izleme paneli, gürültü ve cayro özelliklerine erişebilecekler, ancak uyarlanabilir tetikleyicileri için destekten bahsedilmiyor. İşlevsellik şu anda Steam’in herkese açık beta istemcisinde mevcuttur ve “ileri testlerin ardından” tam sürüm planlarıyla birlikte son kullanıcıya yansıtılacak.

Steam, geçtiğimiz birkaç hafta içinde DualSense için kademeli olarak destek vermeye başladı. İzleme paneli, gürültü ve cayro gibi gelişmiş özelliklerle uyumluluk eklemeden ve iyileştirmeden önce, denetleyicinin kendisine destek ekleyerek başladı. Valve’in resmi duyurusunda, DualSense’in gerçekten mükemmel sonuçlarla değişken miktarda tetikleme direnci sunmasına olanak tanıyan uyarlanabilir tetikleyicilerinden bahsedilmesi özellikle eksiktir.

PlayStation 5

Güncelleme sayesinde, Steam Input API’sini kullanan oyunlar artık bireysel oyun geliştiricilerinden herhangi bir çalışma gerekmeden PS5 denetleyicisiyle çalışacaktır.

Şimdilik, işlevselliği kendiniz denemek istiyorsanız, Steam istemci beta sürümünü seçmeniz gerekecek. Varsa PlayStation 5 Kontrol cihazınızı, Bluetooth veya bir USB-C kablosuyla bağlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video