PC HocasıOyunSteam’in Google Sonuçları Hacklendi: Epic Games Store’a Küfür Edildi!

Steam’in Google Sonuçları Hacklendi: Epic Games Store’a Küfür Edildi!

 

Google üzerinde “steam store” kelimesini arattığınız zaman Google sonuçlarında ortaya çıkan Steam’e dair bölümün açıklama kısmında “F**k Epic Games Store” ibaresi yer alıyordu.

Başlangıçta PCGamesN tarafından bildirilen haberlere göre Google, kullanıcılara arama sonuçlarını sunarken oldukça büyük bir yanılsama ile karşılaştı.

Steam Mağazası’nın açılış sayfası ile ilgili uygun bilgileri görüntülemek yerine, arama yapan kişilere Epic Games Mağazası’na dair uygunsuz ibarelerin yer edindiği bir sayfa kullanıcıları karşılıyordu. Asılsız arama sonucu yalnızca “Steam store” için arama yapan tarayıcılar için ortaya çıktı; sadece “Steam” i arayanlar normal olarak karşılandılar.

Google’ın rahatsız edici mesajlarının, Steam kullanıcılarının daha önce Epic Games Store’a özel unvanı olan Metro Exodus’un oyun incelemesinin SEO çekmesi olduğunu söyledi. Rommel isimli kullanıcı, oyunu olumlu bir şekilde puanlarken, incelemesine dair açıklama kısmına “FUCK EPIC GAMES STORE” ve büyük bir ASCII kodlaması ile orta parmaktan oluşuyordu.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video