PC HocasıHaberlerTelefon Kullanıcılarının 3’te 1’i Artık Telefonunu Arkadaşına Tercih Ediyor

Telefon Kullanıcılarının 3’te 1’i Artık Telefonunu Arkadaşına Tercih Ediyor

   

Hem ülkemizde hem de dünya genelinde milyarlarca akıllı telefon, tabletler veya bilgisayarlar internet ile birlikte hayatımızın bir parçası olurken, bir yandan da elimizdeki değerleri alıp götürmeye devam ediyor. Kaspersky Lab tarafından yapılan araştırmaya göre her 3 kullanıcıdan 1’i artık telefonunu arkadaşına tercih ediyor.

“Psikolojik Deneyde Kaldık”

Kaspersky Lab tarafından yapılan psikoloji deneyinde; akıllı telefon veya elektronik cihaz kullanımını gerçekleştiren her 3 kullanıcıdan 1 tanesi telefonlarını veya cihazlarını arkadaşlarına tercih ediyor. Deneyde, katılımcılardan hayatlarındaki kişi ve nesneleri bir önem sırasına koymaları istendi. Deneyin sonuçlarına bakıldığında; katılımcıların %37.6‘sı akıllı telefonlarını en yakın arkadaşlarına eşit veya onlardan daha üstün tutttuğu ortaya çıktı.

akilli-telefon-kole
Böylece, Würzburg ve Nottingham Trent Üniversitelerinin Kaspersky Lab ile yaptığı ortak araştırmada akıllı telefonların hayatımızı nasıl etkilediğini ve en yakın arkadaşlardan daha önemli olduğunu ortaya çıkarttı.

Sonuç her ne kadar yurt dışında yapılmış olsa da, artık ülkemizde de günümüz genç toplumunun elindeki akıllı telefonlar ne yazık ki hiç ellerinden düşmüyor. Sürekli sosyal medya üzerinde paylaşımlar, takipler veya konuşmalar gerçekleştirildiği gibi, pek iç açıcı verilerin ortaya çıkmadığı kesin.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video