PC HocasıOtomobilTesla, “Tamamen Otomatik Sürüş” Özelliğini Artık 10 Bin Dolara Satacak ve Kiralayacak

Tesla, “Tamamen Otomatik Sürüş” Özelliğini Artık 10 Bin Dolara Satacak ve Kiralayacak

Tesla Autopilot
 

Tesla, beta programlarında seçilen Tesla kullanıcıları için Tam Kendi Kendine Sürüşü sunmaya başladı ve bu yakında paketin fiyatında 8000 $ ‘dan 10.000 $’ a bir artışı tetikleyecek. Bu artışın önümüzdeki Pazartesi günü gerçekleşmesi bekleniyordu, ancak nedense şimdi önümüzdeki hafta Perşembe, yani 29 Ekim 2020 tarihine ertelendi.

Bu fiyat artışı yalnızca Amerika Birleşik Devletleri için geçerli olacak, ancak beta dünya çapında yayıldıkça (sonunda) fiyat artışını diğer ülkelerde takip edecektir. Ancak şirket CEO’su Elon Musk, özelliğin aylık olarak kiralanabileceğini de doğruladı. Özelliği çalışırken gösteren bazı erken videolar görünmeye başladı ve bunlardan biri aşağıda görülebilir:

Özelliğe olan güvenin hala düşük olduğu açık olsa da, zaten beklenenden daha yetenekli olduğu da açık. Elbette 10.000 $ değerinde daha yetenekli olup olmadığı görülecek.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement