PC HocasıOtomobilTesla’nın Sürücüsüz Aracı İstanbul Trafiğinde – Video

Tesla’nın Sürücüsüz Aracı İstanbul Trafiğinde – Video

   

Lüx klasmanında yer alan ve geçtiğimiz günlerde birçok teste tabii tutulan Tesla araçların Model S serileri için auto pilot özelliği, 7.0 güncellemesi ile birlikte ilk olarak Amerika Birleşik Devleti, ardından da tüm dünyada yayınlanmaya başladı.

“TESLA VE İSTANBUL TRAFİĞİ” MÜMKÜN MÜ ?

Açıkçası İstanbul trafiğini İstanbul’da yaşamayanlar pek bilmez. O yüzden günde 400 yeni aracın İstanbul trafiğine katıldığı, iş çıkışlarında herkesin illallah deyip Yandex Navigasyon’da birbirlerine laf attığı, ambulansların arkadan geldiğini gördüğü halde umursamayarak tek elini camdan sarkıtan dayıları ile meşhurdur.

Tesla gibi lüx araçların İstanbul trafiğinde test edilmiş olması ilk olarak akıllara “hayatta inanmam, gözümle görmem lazım.” gibi otomatik dönüşlere neden oluyor. Ancak bugün yayınlanan test videosunu izlediğinizde gözünüz ile gördükten sonra bizim gibi siz de inanabilirsiniz.

tesla-model-s


NEDİR OTO PİLOT ÖZELLİĞİ ?

Yıllar önceden sadece filmlerde görebildiğimiz, araçların otomatik olarak sürücüsüz bir şekilde hareket ettiği ve belirtilen mesafeye ilerlediği naçizane müthiş bir özelliktir. Bu özelliğin 2015 yılında İstanbul trafiğinde de test edilmiş olması ayrı bir güzellik.

Tesla’nın Model S‘i İstanbul TEM’e çıkarak videolu bir şekilde nasıl başarılı sonuçlar aldığını kanıtladı. Test videosunda 50 – 60 km boyunca hiç direksiyona, gaza, vitese ve frene dokunmadığını da belirterek sorunsuz bir şekilde ilerlediğini belirtti. Dilerseniz lafı fazla gevelemeden Tesla‘nın Model S‘ini TEM‘de izleyelim.

Tesla Model S’in satış fiyatı: 49.000 $

TESLA MODEL S – OTO PİLOT TESTİ – VİDEO

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/teslanin-surucusuz-araci-istanbul-trafiginde-video-864/ linkinden 17.08.2022 23:08:35 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video