Volkswagen’in Benzinli Araçlarında Kriz

Bu aralar alıp başını yürüyen Volkswagen'in emisyon krizi bitmek bilmiyor desek yeridir. Tüm dünya genelinde Dizel araçlarında emisyon ayarları ile oynandığı gerekçesi ile milyonlarca aracı geri çağıran Volkswagen hisselerde değer kaybetmeye devam ediyor. Şimdi de benzinli araçlarında emisyon değerleri ile oynandığı haberleri doğrulanır nitelikte.

Wall Street Journal tarafından paylaşılan bilgiye göre dizel araçlardan sonra benzinli otomobillerinde de emisyon hilelerinin ortaya çıkartıldığını belirtti. Açıkçası VW'nin bu denli kriz yaşıyor olması ve Amerika'nın elektrikli otomobili Tesla'nın piyasaya sürülecek olması akıllarda soru işareti bırakıyor.

volkswagen-emisyon

"800 BİN ARAÇ KUSURLU"

Volkswagen tarafında araçların geriye çağrılması işlemleri başlatılırken, binlerce dizel otomobile ek olarak 842 bin araç daha kusurlu bulundu. Firma tarafından kabul edilen bu kusurlu araçlar arasında benzinli modeller de yer alıyor.

Ülkemizde hem Doğuş Oto, hem de VW Genel Merkezi tarafından hangi benzinli araçlarında kusur bulunduğunu henüz duyurmadı. Ancak söz konusu olan otomobillerin Avrupa'da en çok satan versiyonları olduğu belirtilen haberler arasında yer alıyor. Volkswagen tarafında bitmek bilmeyen bu sıkıntılar için önümüzdeki günlerde açıklamalar yapılacak.

Yazımın sonuna doğru bir bilgiyi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Volkswagen gibi bir devin bu denli batış içerisine girmesi, Amerika'nın TESLA isimli aracını duyuracak olması tesadüf değil ne yazık ki.

volkswagen_benzinli_emisyon

DOĞUŞ OTOMOTİV REKLAMLARA NEDEN DEVAM EDİYOR ?

Ayrıca Volkswagen'in Türkiye ayağı olan Doğuş Otomotiv her gün araç reklamlarına devam ediyor. Şuanda ve akşam saatlerinde VW'nin araç reklamlarına denk gelmek mümkün. Bu denli bir kriz yaşanırken Doğuş Otomotiv'in neden böyle bir strateji içerisine girdiğini açıkçası anlamış değilim.

Hem araçlar kusurlu bulunacak, dünyada ve ülkemizde duymayan kalmayacak. Hem de VW hiçbir şey yokmuş gibi reklam vermeye devam ederek araçlarını pazarlamaya devam edecek. Bu konudaki stratejinin çok yanlış olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Umarım Volkswagen kısa süre içerisinde yapılan bu hataları telafi ederek eski kalitesine çabucak kavuşur. Zira bu şekilde ilerlenen yol ne yazık ki yol değil..

İlgili Etiketler