PC HocasıSosyal MedyaTikTok, Rusya’da Video Kaydı ve Yayınlama Özelliğini Askıya Aldı!

TikTok, Rusya’da Video Kaydı ve Yayınlama Özelliğini Askıya Aldı!

   

Sosyal medya devlerinden TikTok, Rusya’da kabul edilen “sahte haber” yasasını öne sürerek Rusya’daki uygulamasında yeni video yüklemelerini ve canlı yayın başlatmalarını askıya aldı. Şirkete ait Twitter hesaplarından TikTokComms aşağıdaki paylaşımı yaptı.

“Rusya’nın yeni ‘sahte haber’ yasası ışığında, bu yasanın güvenlik etkilerini gözden geçirirken video hizmetimize canlı akışı ve yeni içeriği askıya almaktan başka seçeneğimiz yok. Uygulama içi mesajlaşma hizmetimiz etkilenmeyecek.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz hafta sahte haber yasasını imzaladı. Yeni yasa, Rusya ordusu hakkında yanlış bilgi yaydıkları ve Rusya’ya karşı yaptırım çağrısında bulundukları için insanları para cezasıyla veya 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandıracak.

TikTok, “Hizmetlerimizi en büyük önceliğimiz olarak güvenlikle tam olarak ne zaman sürdürebileceğimizi belirlemek için Rusya’daki gelişen koşulları değerlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/tiktok-rusyada-video-kaydi-ve-yayinlama-ozelligini-askiya-aldi-124696/ linkinden 28.05.2022 22:05:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial