PC HocasıDonanımTOUGHRAM RGB, Metalik Altın ve Racing Red Versiyonla Güncellendi
TOUGHRAM RGB

TOUGHRAM RGB, Metalik Altın ve Racing Red Versiyonla Güncellendi

 

Yakın zamanda, üst düzey performansı hedefleyen oyuncular için TOUGHRAM XG RGB belleklerini duyuran Thermaltake, aynı zamanda TOUGHRAM RGB serisini de güncelledi.

Yine oyuncuların ihtiyacını karşılamak üzerine hazırlanmış olan bellekler, seriye yeni bir tasarım dili de kazandırıyor. Değişen tek şey tasarım da olmamış. Metalik Altın ve Racing Red (yarışçı kırmızı) modellerinde neler değişmiş bakalım.

TOUGHRAM RGB Metalik Altın ve Racing Red Modelleri

İki modelde de temelde belirlenmiş olan teknik özellikler aynı. Tasarım açısından zevke göre tercih edilebilecek olan farklılıklar var. Bunun dışında dediğimiz gibi yapı hemen hemen aynı.

Metalik Altın TOUGHRAM RGB modelinde altın renginde, optimum ısı dağılımı için kullanılmış alüminyum soğutucu blokları var. Racing Red modelinde ise bu kısımda kırmızı blokların kullanıldığını görüyoruz.

Sağlamlık ve ağırlık açısından da yeni serilerde güzel dokunuşlar yapılmış. 60.2 gramlık ısı bloklarının 1.8 mm genişlikle gelmesi, ağırlığın düşmesinin yanında optimum ısı dağılımı için de çok iyi bir performans ortaya konulmasını sağlamış. Dilerseniz diğer özelliklerden de kısa kısa söz edelim. En son teknik verilere geçeriz.

10 Süper Parlak LED: İki bellek modelinde de 10 süper parlak adreslenebilir RGB LED bulunuyor. Toplamda 16.8M RGB renk desteği var. TT RGB Plus kontrolü, Amazon Alexa RGB senkronizayonu, Razer Chroma senkronizasyonu gibi artıların olduğunu da ekleyelim. Işıklandırma gayet başarılı ve özelleştirilebilir.

5V Anakart RGB Uyumu: Dilerseniz ekstra ekstra RGB özelleştirme yazılımlarıyla uğraşmanıza gerek yok. TOUGHRAM RGB metalik altın ve racing red, 5V Anakart RGB uyumunu da sunuyor.

NeonMaker Düzenleme Desteği: Tıpkı diğer modellerde olduğu gibi bu seride de NeonMaker desteği sunuluyor. İstediğiniz ışıklandırma efektlerini istediğiniz gibi yapabiliyorsunuz. Tam bir oyuncu ürünü.

Özel IC’ler: Tıpkı TOUGHRAM XG RGB serisinde olduğu gibi bu modellerde de üst segmentlerde kullanılan sistemler kullanılıyor. Bellek yongaları, optimum frekansı yakalamak ve yanıt süresi performansını da arttırmak için kapsamlı olarak taranıyor.

Alüminyum Isı Dağıtıcı Bloklar: Renkler değişse de tasarım her daim maksimum performansı vermek üzerine. Bu seride de ısınma sorununa çözüm olacak alüminyum ısı blokları kullanılıyor.

TOUGHRAM RGB

Optimize Edilmiş PCB: Hız aşırtma severlerin gönlünü kazanacak 10 katmanlı özel PCB yapısı, en yüksek performans değerinde bile sorunsuz bir elektrik iletimi sağlıyor.

TOUGHRAM RGB Metalik Altın ve Racin Red Teknik Detaylar

  • Bellek Kapasitesi: 16 GB (8G x 2)
  • Gecikme: 18-19-19-39
  • Hız: 3600 MHz
  • Gerilim: 1.35V
  • Uyumluluk durumu: AMD X570, AMD B550 – Intel X299, 100 serisi, 200, 300, 400.
  • Performans Profil: XMP 2.0
  • Bellek Tipi: DDR4

Yeni TOUGHRAM RGB modelleri için tüm detayları anlatmaya çalıştık. Yine de sormak istediğiniz ekstra bir şey olursa, yorumlarınızı bekleriz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video