reklam
Ana SayfaİnternetTrump Sadece TikTok’u Yasaklamayacak!
tiktok

Trump Sadece TikTok’u Yasaklamayacak!

Amerika Birleşik Devletleri yönetimi, Amerika’da faaliyet gösteren ve Çin’e ait diğer uygulamalara karşı harekete geçeceğini doğruladıktan sonra, TikTok yasağının ardından ülkede diğer Çin merkezli uygulamalarında yasaklanacağı düşünülüyor.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bugün Fox News’e verdiği demeçte, “İster TikTok ister WeChat olsun, bu Çinli yazılım şirketleri, ister TikTok ister WeChat olsun – sayısız daha fazlası var … doğrudan Çin Komünist partisine veri besliyorlar.”

Mike Pompeo, konuya ilişkin uygulamalar için harekete geçme sözünü verdikten sonra şunları dile getirdi; “Başkan Trump konu hakkında ‘yeterli’ dedi ve bunu düzelteceğiz. Bu yüzden önümüzdeki günlerde Çin Komünist partisine bağlı yazılım tarafından sunulan geniş bir ulusal güvenlik riski dizisi ile ilgili harekete geçeceğiz..”

Instagram Tiktok

TikTok’un Amerika tarafı Microsoft’a geçecek

Beyaz Saray şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nin TikTok bölümünün 5 milyar dolar değerinde olduğu söylenen ve 1.500 personelin, verinin ve fikri mülkiyetin Microsoft’a devredilmesine yol açacak olan Microsoft’a satışını yasaklama veya zorlama sürecinde.

Huawei, YouTube Alternatifi Dailymotion ile işbirliği Kuruyor

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Başkanı Steven Mnuchin, “Başkan bir satışı zorlayabilir veya başkan uygulamayı engelleyebilir … ve başkanla yaptığım özel tartışmalar hakkında yorum yapmayacağım, ancak herkes onun var olmadığını kabul etti” dedi.

Bir ay önce Beyaz Saray ticaret danışmanı Peter Navarro, TikTok ve Çinli uygulama WeChat’i Çin Komünist Partisine kullanıcı verileri göndermekle suçladı.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Advertisement