Türk Hack Team Dünyanın En İyi 2.Hacker Grubu Seçildi

2016 yılının en iyi ve en trend hacktivist grupları dün belirlendi. SurfWatch Labs tarafından toplanan tüm verilere göre dünyanın en iyi hacker grupları belirlendi. Aralarında Türk Hack Team'ın da bulunduğu liste internette paylaşıldı.

Türk Hack Team Dünya'nı En İyi 2.Hacker Grubu

Geçtiğimiz senelerden bu zamana kadar yapmış olduğu pek çok siber saldırı ile gündeme gelen Türk Hack Team'ı hepimiz yakından tanıyoruz. Genellikle yurt dışı sitelerine düzenledikleri saldırılar ile siteleri saf dışarı bıraktıkları gibi, yaptıkları ve düzenledikleri bu başarılı grafik ile bizler de gurur duyuyoruz.

turk-hack-team

Aslına bakarsanız bu tablo, Türk Hack Team'ın dünya genelinde de takip edildiğini ve başarılı bir grafik çizmeye devam ettiğini görüyoruz. Bu durum da 2016 Trend Hacktivist Grupları arasında Türk Hack Team'ın yer almasını haklı haklı hale getiriyor.

Hack-Trend-Tablosuü

SurfWatch Labs Listeyi Paylaştı

2016 sezonu için topladıkları verilere ve düzenlenen eylemlere bakarak hack gruplarını dörde bölen SurfWatch, bu listeyi hazırlarken hacker gruplarının sosyal medyayı ne kadar etkili kullandıklarını, yaptıkları saldırıları haber sitelerinin ne kadar konuştuklarını ve sosyal medya üzerinde ne kadar çok trend olduklarını baz alıyor.

Yayınlanan listede Anonymous birinci olurken, Türk Hack Team (THT) ikinci ve New World Hacking (NWO) üçüncü oldu. Ardından Ghost Squad Hackers listeyi devam ettirdi.

Hack-Trend-Sektörleri

Yukarıdaki grafik tablosunda ise 2016 yılında gerçekleşen olayların ardından düzenlenen hacker saldırıları ve saldırıların hangi konuları amaç edindiğini görüyoruz. Türk Hack Team'ın dünya genelinde çizmiş olduğu bu başarılı tablosundan dolayı PC Hocası olarak kendilerini tebrik ediyoruz.

İlgili Etiketler