PC HocasıHaberlerTürk Hack Team Dünyanın En İyi 2.Hacker Grubu Seçildi

Türk Hack Team Dünyanın En İyi 2.Hacker Grubu Seçildi

 

2016 yılının en iyi ve en trend hacktivist grupları dün belirlendi. SurfWatch Labs tarafından toplanan tüm verilere göre dünyanın en iyi hacker grupları belirlendi. Aralarında Türk Hack Team‘ın da bulunduğu liste internette paylaşıldı.

Türk Hack Team Dünya’nı En İyi 2.Hacker Grubu

Geçtiğimiz senelerden bu zamana kadar yapmış olduğu pek çok siber saldırı ile gündeme gelen Türk Hack Team‘ı hepimiz yakından tanıyoruz. Genellikle yurt dışı sitelerine düzenledikleri saldırılar ile siteleri saf dışarı bıraktıkları gibi, yaptıkları ve düzenledikleri bu başarılı grafik ile bizler de gurur duyuyoruz.

turk-hack-team

Aslına bakarsanız bu tablo, Türk Hack Team‘ın dünya genelinde de takip edildiğini ve başarılı bir grafik çizmeye devam ettiğini görüyoruz. Bu durum da 2016 Trend Hacktivist Grupları arasında Türk Hack Team‘ın yer almasını haklı haklı hale getiriyor.

Hack-Trend-Tablosuü

SurfWatch Labs Listeyi Paylaştı

2016 sezonu için topladıkları verilere ve düzenlenen eylemlere bakarak hack gruplarını dörde bölen SurfWatch, bu listeyi hazırlarken hacker gruplarının sosyal medyayı ne kadar etkili kullandıklarını, yaptıkları saldırıları haber sitelerinin ne kadar konuştuklarını ve sosyal medya üzerinde ne kadar çok trend olduklarını baz alıyor.

Yayınlanan listede Anonymous birinci olurken, Türk Hack Team (THT) ikinci ve New World Hacking (NWO) üçüncü oldu. Ardından Ghost Squad Hackers listeyi devam ettirdi.

Hack-Trend-Sektörleri

Yukarıdaki grafik tablosunda ise 2016 yılında gerçekleşen olayların ardından düzenlenen hacker saldırıları ve saldırıların hangi konuları amaç edindiğini görüyoruz. Türk Hack Team‘ın dünya genelinde çizmiş olduğu bu başarılı tablosundan dolayı PC Hocası olarak kendilerini tebrik ediyoruz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

16 Yorum

  • Okudum da 1. Anonim mause muş. Kalabalık oldukları için daha fazla saldırı yapabiliyorlar.
    Liste saldırı sayısına göre yapılmış.

  • Teşekkürler. 🙂 Bu gurur hepimizin.
    Parklee. – TurkHackTeam Saldırı Timi Üyesi!

  • Benim bir sorunumum var yarımcı olur musunuz … Sorunum bizim fotoğrafı dükkanımız var virüs bulaştı gibi tahmin ediyoruz konu su önce dosyaları saklamaya başladı daha sonra o dosyaları alıp A klasöründen B klasörüne hiç alakası olmayan bi B klasörüne atmaya başladı daha sonrada o dosyalı silmeye biz dosyalı ne kadar geri getirdiysek o dosyalı 2 gün sora tekrar sildi ve bunu 1 terabaytlik hafıza kartlarında yapıyor hafıza kartlarını yeni aldık aynısı onda yapmaya başları yardımcı olur musunuz ???Lütfen

  • Hocam şu yolu denediniz mi bilgisayarınıza Norton antivirüs kurun ve taratın tüm diskleri ardından hafıza kartını kart okuyucu ile bilgisayara bağlayın direk bicimlendirin ardından Norton ile taratın hafıza kartını fotoğraf makinenizi de hafıza kartı takılı değilken fabrika ayarlarına geri yükle ardından ve varsa biçimlendir yapın bilgisayarda temizlemiş olduğunuz hafıza kartını takın foto mak. Zamanında android telefonlar ilk çıktığı yıllar 2006 seneleri comwarrior adlı virüs vardı kendiliğinden tüm disklere yayılıp tahrip ediyordu telefonu sürekli resetliyordu ordan aklıma geldi temizlemiştim size anlattığım şekilde

  • Oncelikle sa fare fire elmas hilesini ariyorumda bi turlu bulamadim sakincasi olmasa yardim edermisiniz

  • Meraba kolay gelsin ya atyarışı oynuyorum sizin sisteminiz olacağını düşündüm ve sakıncası yoksa yardımcı olurmusunuz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video