Twitch; Chrome, Firefox ve Edge Dışındaki Tarayıcılara Engel Getirdi!

  Google News

Canlı yayın platformlarından Twitch‘in kullanıcıları son günlerde bazı tarayıcılar üzerinden hesaplarına giriş yapamadıklarını raporladılar ve sebebini öğrenmek istediler. Konu hakkında ise Twitch’ten resmi bir açıklama geldi ve Chrome, Firefox ve Edge dışındaki tarayıcılardan platforma girişi engellediklerini belirttiler.

Twitch son yıllarda kara para aklama ve dolandırıcılık olaylarının kurbanı oldu ve son haftalarda ise birçok kullanıcı Chrome, Firefox ve Edge tarayıcıları dışında hesaplarına giriş yapamadıklarını belirtti. Twitch Support hesabı ise resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda konu hakkında açıklama yaptı:

Giriş yaparken sorunla mı karşılaşıyorsunuz? Desteklenen tarayıcıları (Chrome, Firefox ve Edge) kullandığınızdan ve tarayıcınızın güncel olduğundan emin olun! Yakında bu sorunu gidermeye yönelik bir yazı yayınlayacağız” 

Tarayıcı kısıtlaması bot hesap oluşturmayı kolaylaştıran güvenlik açığını kapatmak için geçici olarak getirildi:

Twitch Support Twitter hesabının açıklamasına ek olarak Twitch yöneticileriden Tom Verilli konu hakkında verdiği bir demeçte şu sözleri dile getirerek bu kısıtlamanın geçici olduğunu ve bot hesap oluşturmayı kolaylaştıran güvenlik açıklarını gidermek için çalışmalar yürüttüklerini ilerleyen zamanlarda kısıtlamaların kaldırılacağını belirtti:

Maalesef Twitch’i güvenli hale getirmek bunu gerektiriyor. Yarınki nefret baskınlarını (hate-raid) durdurmak için kullanıcıların bugün tercihleri dışında bir tarayıcı kullanması lazım.”

Tom Verilli

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video