Salı, Temmuz 16, 2024

Twitter, İçerik Oluşturuculara Ödemelere Başladı

Paylaş

silkroad gaminggentr

Twitter için her şey, Elon Musk’ın eline geçmesinden sonra değişti. Ciddi derecede değer kaybeden ve yeni rakiplerle karşı karşıya kalan platform, bu süreçte yeniden öne çıkmak adına önemli adımlar da atıyor. En son Elon Musk, içerik oluşturucuların platform üzerinden gelir elde edebileceği yeni bir sistem duyurmuştu.

Duyurulan yeni sistemde, içerik hazırlayanlarla reklam gelirlerinin paylaşılmasının gündeme geldiğini gördük. Belli bir paya kadar kullanıcıların reklam gelirlerinden pay almasına dayanan yeni sistem, bugün itibariyle de hayata geçti.

Twitter, Reklam Gelirlerini Paylaşmaya Başladı

Geçtiğimiz gün yapılan paylaşımlarla beraber sistemin, sınırlı kullanıcı sayısı için de olsa kullanılmaya başlandığı ortaya çıktı. Blue abonesi olan ve yüksek hacimli profillere sahip olan bazı kullanıcılar, ortaklık sayesinde ilk ödemelerini aldıklarını duyuran paylaşımlar yaptı.

Elon Musk Twitter

En son Brian Krassenstein isimli bir kullanıcı paylaşım yaptı ve Twitter üzerinden 25 bin dolar kazandığını açıkladı. Paylaşımın hemen altına da Elon Musk tarafından “Tebrikler” şeklinde bir yorum geldiğini gördük.

Bu da demek oluyor ki belirtilen içerik üretici ortaklık programı belli hesaplar için açılmış durumda. Tüm Blue aboneleri için programın ne zaman başlayacağı konusunda ise bir açıklama bulunmuyor.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler