Uygun Fiyatlı Nokia 7.1 Satışı Başladı!

ABD ve İngiltere'de piyasaya sürülecek olan yeni bir Nokia 7.1 akıllı cep telefonunu duyurdu . 349 $ 'lık (299 €) uygun fiyatlı olan amiral gemisi akıllı telefon, yarın Amazon, Best Buy veya B & H'de başlayan ön sipariş için sunulacak ve 28 Ekim'de ABD'de ve Birleşik Krallıkta kargoya başlanacak.

7.1, 5,8 inçlik çentikli ekranındaki HDR kalitesinde görüntüleri görüntüleyebilen “PureDisplay ekran teknolojisi” ile piyasaya sürülen ilk telefon. HDR 10'u destekleyebilir ve ayrıca SDR'yi gerçek zamanlı olarak HDR'ye dönüştürebilir.

Teknik özellikleriyle, Nokia 7.1 bir Qualcomm Snapdragon 636 işlemci çalıştırıyor ve Nokia markalı “Bothie” fotoğraflarını çekebilen 12MP / 5MP çift kamera bulunuyor. (Bu, ZEISS Optics tarafından desteklenen ön ve arkaya bakan kameralardan eş zamanlı olarak  fotoğraf çekebileceğiniz anlamına gelir.)

Telefon, Nokia akıllı telefonundaki diğer telefonların çoğu gibi, Google'ın Android One programında olduğu gibi, işletim sistemi güncellemelerini iki yıl boyunca almaya devam edeceğini garanti ediyor. Android Oreo'yu kutudan çıkarır, ancak Kasım ayında Android Pasta'ya yükseltmek için kullanılabilir . Bu, Android Pie'nin 3.060mAh pilini uzatmanıza yardımcı olacak adaptif pil özelliğini kullanabileceğiniz anlamına gelir. Nokia 7.1, bir USB-C bağlantı noktasında şarj oluyor, ancak endişelenmeyin, 3,5 mm'lik kulaklık jakı var, bu sayede kolayca nefes alabilirsiniz.

7.1'e ek olarak, HMD iki yeni Nokia aksesuarını da piyasaya sunuyor: Gerçek Kablosuz kulaklıklar ve Nokia Pro Kablosuz Kulaklık. Gerçek Kablosuz kulaklıklar 3.5 saat oyun süresi sunar, su geçirmezdir ve kablosuz şarj durumundan üç şarj alabilirsiniz. Pro Kablosuz, boyun bantlarına bağlanır ve 10 saatlik oynatma özelliği sunar. Her ikisi de telefonunuzu almanıza gerek kalmadan çağrıları cevaplamak için kullanılabilir.

Nokia 7.1 iki renkle geliyor: “parlak gece yarısı mavisi” ve “parlak çelik”. Birleşik Krallık'ta 32GB'lık bir varyasyonda 349 € ya da 64GB için 349 Euro'luk bir fiyatla satışa sunulacak.

İlgili Etiketler