Volkswagen Krizi Aşmak İçin Markalarını Satıyor

Başta Amerika olmak üzere birçok ülke tarafından Volkswagen'in emisyon krizi çığ gibi büyümüş, ardından bir bir araçlar geri çağrılmaya başlamıştı. Volkswagen ekibi bu süreçte milyarlarca dolar zarara uğrarken, hisselerinden de ciddi değerler kaybetmişti. Şu sıralar biraz gündemden düşen emisyon konusu, Volkswagen'in markalarını satacak iddiası ile tekrar gündeme geliyor.

LAMBORGHINI, BENTLEY, MAN VE DUCATI RAKİPLERE GİDİYOR

Markaların yönetimini elinde bulunduran Volkswagen krizi aşabilmek için planları devreye sokmaya başladı. Profesyonel anlamda lüks otomobil markaları olan Lamborghini, Bentley ve Ducati satışa çıkartılacağı gibi, ünlü Tır markası ve ağır endüstriyel ekipman üreticisi olan MAN'ı da satışa çıkartacağı söyleniyor.

Aslında yapılan bu sızıntıların arkasının boş olmadığını söyleyebiliriz. Volkswagen tarafına yakın olan kişiler bu haberleri dışarıya sızdırarak şuan ki durumları hakkında sürekli bilgi verirken, firma 25 milyar dolar değerinde kredi çekecek.

volkswagen-markalari
"MAN İŞLERİ BİRAZ RAHATLATABİLİR"

Volkswagen grubu altında bulunan ağır endüstriyel ekipmanlar, jeneratörler ve gemi motorları üretimi ile tanınan dünyaca ünlü Tır markası MAN ilk satılabilecek firmalar arasında gösteriliyor. MAN'ın şuanki piyasa değeri 8.5 milyar dolar civarında seyrediyor.

Açıkçası VW grubunun her ne kadar "biz ayaktayız" mesajı vermek isteseler de, çalışanlardan gelen bildirimler doğrultusunda içeride kırmızı sinyallerin çoktan yandığını gösteriyor. Hala Volkswagen'e emisyondan dolayı günde ortalama 8 dava açıldığı belirtiliyor. Bir yandan bu davalar ile baş etmeye çalışan firma bir bir planlarını devreye sokmaya başladı. Açıkçası rakip firmalar da bunu fırsat bilip Volkswagen'e yüklenmeye devam ediyorlar.

İlgili Etiketler