Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Volvo FMX Kamyonun Testini 4 Yaşındaki Kız İle Yaptı

Paylaş

silkroad gaminggentr

Volvo yaptığı reklam çekimleri ile kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl efsane Jean Claude Van Damme‘yi ağırlayarak iki tır arasında bacak açma yapmış ve profesyonelliğe damga vurmuştu. Bu yıl ise yeni üretmiş olduğu Volvo FMX kamyonunun dayanıklılığına dikkat çekmek için 4 yaşındaki kız çocuğu Sophie’nin eline bir uzaktan kumanda verildi.

Kamyonun içerisine hazırlanan düzenek sayesinde uzaktan kontrol edilebilen kamyon, tamamen Sophie’nin kontrolüne bırakıldı. Ortaya çıkan görüntüler gerçekten bazen “güzelim kamyonu ne hale getirdi bee” dedirtse de, Volvo bu reklamından da çok söz ettirecek gibi. Volvo FMX kamyon için yayınlanan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

18 TONLUK KAMYONU SÜRDÜ

Volvo’nun yeni kamyonu FMX uzaktan kumandalı kontrol sistemi ile Sophie‘nin ellerine bırakıldı. Videonun ortalarında çok güldüğümüz Sophie’nin havada uçan Drone’yi görüp ona bakması ile birlikte kamyonu ters deviriyor. Her ne kadar reklamın bir parçası olsa da, sağlamlığa dikkat çekebilmek için kamyona takla attırmak şarttı 🙂

Şimdiden Volvo FMX kamyon için yayınlanan video YouTube’da 1 milyon 250 bin kişi tarafından izlendi. Özellikle Volvo ekibini planlamış oldukları bu reklamlar için tebrik etmek lazım. Ayrıca Volvo’nun yeni kamyonunda otomatik çekiş kontrol özelliği de sunuluyor. Kamyonun piyasa fiyatı ise 250 – 350 bin TL olarak tahmin ediliyor.

volvo-fmx-kamyon

VOLVO FMX KAMYON TEKNİK ÖZELLİKLER

Frenler: Volvo EBS (Elektronik kontrollü Fren Sistemi) disk frenlerinin şasi kamyon ve çekiciler için STD ve MED programlı paketleri mevcut olduğu gibi, ESP, 4×2, 6×2 ve 6×4 çekişli çekiciler ve şasi kamyonlarda da yer almaktadır. Yeni Volvo FMX kamyonda fren çeşitleri arasında ABS’li (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi) Volvo Z-kamlı kampanalı frenler de yer alıyor.

EBS Durum Kontrolü: TEA2+ araç elektronik sistemi ve Volvo Tech Tool yoluyla EBS durum görüntüleme sistemi mevcuttur.

Yokuş Kalkış Desteği: Frenler aracı ileri itmeye yetecek kadar motor torku olduğunda serbest bırakılır ve otomatik yokuş kalkış desteği devreye girer.

Hidrolik Retarder: Maksimum 440 kW güce sahip, şanzımana entegre edilmiş kompakt retarder bulunmaktadır.

volvo-fmx-kamyon-kabin

Yakıt Deposu: 150–900 litre arası hacme sahip olduğu gibi,  alüminyum veya çelik yakıt depoları. 4×2 bir çekici için maksimum yakıt hacmi 1.480 litredir.

AKS’lar: FA-HIGH için yüksek şasiler için yüksek ön aks, 10 tona kadar aks yükü sağlar. FA-STRAI ise Ekstra yüksek şasiler için düz ön akslar, 18 tona kadar aks yükü sağlar. Çift ön akslar – FA-HIGH ise 8×2 ve 8×4 seçenekleri mevcuttur, 18 tona kadar aks yükü sağlamaktadır.

Şasi Yüksekliği: Orta 900mm, Yüksek 1000 mm, X-Yüksek 1200 mm ve XX-Yüksek 1240 mm’dir.

Silindir Sayısı: 6

Tahmini Piyasa Satış Fiyatı: 350 bin TL

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

7 YORUMLAR

  1. Kamyon zaten küheylan gibi, bir de böyle reklam çekilmiş olması yine çok konuşturur Volvo’yu zaten adamlar van dammedan sonra her yerdeler helal olsun keşke bizimkiler de böyle reklam çekmeyi öğrenseler feyz alsalar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler