PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp, Dosya Aktarım Boyutunu 2GB’a Yükseltecek!

WhatsApp, Dosya Aktarım Boyutunu 2GB’a Yükseltecek!

   

WABetaInfo tarafından elde ettiğimiz bilgilere göre, Meta’ya ait çevrimiçi mesajlaşma uygulaması devi WhatsApp, platform kullanıcılarının birbirlerine daha rahat ve daha büyük dosya aktarımı yapabilmeleri için bu konudaki sınırı 2GB’a yükseltmeyi test ediyor.

WhatsApp’ın dosya paylaşım özelliği son yıllarda önemli bir özellik haline geldi ve uygulama, 2017 yılından itibaren sohbet içerisinde medya dosyalarını paylaşma özelliğini destekliyor fakat 100MB dosya boyutuna sahip ve günümüze kadar hiç değişmedi.

WhatsApp çöktü

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir iOS ekran görüntüsüne göre, Meta şirketine ait platform, son birkaç gündür Arjantin bölgesindeki bazı kullanıcılar için 2GB dosya boyutu sınırını test ediyor. Şu anda değişikliliğin yalnızca geçici bir yerelleştirilmiş test mi yoksa daha geniş kitleyi kapsayan güncellemenin başlangıcı mı henüz belli değil.

Ancak belirtmemizde fayda var ki WhatsApp genellikle geliştirme aşamasındaki yeni özelliklerin denemelerini bu şekilde gerçekleştiriyor. İlerleyen zamanlarda testlerin Beta kanallarına yansımasını bekliyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-dosya-aktarim-boyutunu-2gba-yukseltecek-125502/ linkinden 26.05.2022 18:05:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial