PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp, Herkesin Beklediği Özelliği Kullanıma Sundu!

WhatsApp, Herkesin Beklediği Özelliği Kullanıma Sundu!

   

Meta’ya ait çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, kullanıcıların uzun süredir beklediği özelliği nihayet kullanıma sundu. Artık profil fotoğrafınızı, son görülme bilginizi ve Hakkında bilginizi rehberinizdeki belirli kişilerden gizleyebilirsiniz. Geçtiğimiz sene geliştirilmeye başlanılan özellik Beta olarak kullanıma sunuluyordu fakat artık hem Android hem de iOS kullanıcıları artık bu özelliği kullanabilecekler.

Önceden profil fotoğrafınız, son görülme bilginiz ve Hakkınızda kısımları için; Herkes, Kişilerim ve Hiç kimse olarak üç tane seçeneğiniz vardı artık Durum gizliliği tarafında bulunan “Şunlar dışında…” seçeneği de eklendi.

Fotoğraf: GSMArena

Bu yeni seçenek ile birlikte profil fotoğrafınızı, son görülme bilginizi ve Hakkında kısmını belirli kişilerin erişimine kapatabilirsiniz fakat şunun altını çizmemizde fayda var; eğer son görülme bilginizi birine kapatırsanız kapattığınız kişinin son görülme ve okundu bilgisine erişemezsiniz.

Bu yeni gizlilik kontrolünü denemek için iPhone ve Android cihazlarda WhatsApp’ın Ayarlar > Hesap > Gizlilik menüsüne giderek ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-herkesin-bekledigi-ozelligi-kullanima-sundu-128772/ linkinden 04.07.2022 22:07:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video