PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp’a Bir Kez Okunan Mesajlar Geliyor!
WhatsApp çöktü

WhatsApp’a Bir Kez Okunan Mesajlar Geliyor!

 

WABetaInfo, Facebook’a ait popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın iOS için beta uygulamasının güncellenmiş sürümüne göz attı ve bir dizi yeni özelliği beraberinde getirdiğini bildirdi. Bunların başlıcaları, iOS sürüm 2.21.140.9 için WhatsApp Beta’da kullanıma sunulan yeni gönderilen mesajı “Bir Kez Görüntüleme” özelliği.

Bir Kez Görüntüle modu, kullanıcıların görüntülendikten sonra kaybolan fotoğraf ve videoları gönderebilecekleri Snapchat’in moduna benziyor.

Kaybolan modda gönderdiğiniz resimler karşı taraftan görüntülendiğinde size bilgi veren bir bildirim gönderilecek, ancak ekran görüntüsü alma özelliği engellenmeyecek. WhatsApp ayrıca iOS tarafında uygulamaya yeni bir bildirim tasarımı getiriyor. Yıllardır eski iOS stilini kullanan uygulama içi bildirim daha modern ve iOS 14/15 sürümleriyle uyumlu bir stile geçiyor:

Bu, kullanıcıların çıkartmalar, GIF’ler, videolar ve resimler dahil olmak üzere bildirimlerde daha fazla ayrıntı görmelerini sağlayacak. Bildirimi genişlettiğinizde, uygulamaya küçük bir bakış sunarak eski mesajları ve daha yeni mesajları da görebileceksiniz. Ancak, yalnızca bildirimi açarsanız veya mini önizlemeyi kullanarak yanıt verirseniz, kullanıcılara iletiyi görüntülediğiniz konusunda bilgi verilecek, bu da etkileşimlerinizi görüntülemeyi çok daha kolay hale getiriyor olacak.

Bu özellik şu anda WhatsApp Beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda ve bir kaç ay içerisinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsappa-bir-kez-okunan-mesajlar-geliyor-115718/ linkinden 30.11.2021 22:11:38 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner