PC HocasıWindowsWindows 10 Ayarlarına Google Chrome PWA’larını Kaldırma Seçeneği Geliyor

Windows 10 Ayarlarına Google Chrome PWA’larını Kaldırma Seçeneği Geliyor

 

Microsoft mühendisleri, dünyanın en popüler tarayıcısı Chrome’un Progressive Web Apps‘lerinin (PWA) yerel Windows 10 entegrasyonlarını iyileştirmek için Google ile birlikte çalışmaya başlıyorlar.

Google, hali hazırda Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısında olan özelliği Chrome 86 sürümüne getiriyor böylelikle Windows 10 Ayarlarından Chrome aracılığı ile yüklediğiniz PWA’ları kolaylıkla kaldırabileceksiniz.

Uzun süredir geliştiriliyor

Bu bahsettiğimiz özellik hali hazırda zaten geliştiriliyordu ancak geliştirilmekte olduğu Chrome versiyonu yarıda kalmıştı. Şimdi ise yeniden geliştirilmeye başlatıldı ve Chrome 86 versiyonu ile birleştirildi eğer herhangi bir aksaklık çıkmaz ise önümüzdeki birkaç ay içerisinde Chrome 86 genel olarak kullanıma sunulduğu zaman yeni özelliği kullanabileceğiz.

Microsoft, Windows 10’u baştan yaratıyor

Microsoft, uygulamaların Windows 10’da yüklenme ve çalıştırılabilme yollarının çoğalmasına olanak sağlayan Barındırılan Uygulama Modeli olarak adlandırdıkları bir model üzerinde çalışıyor ve bu süreç, şu anda, android uygulamalarını Telefonunuz uygulaması üzerinden Windows 10 görev çubuğunuza sabitlemenin son örneği de dahil olmak üzere şu anda meyvelerini veriyor gibi görünüyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-10-ayarlarina-google-chrome-pwalarini-kaldirma-secenegi-geliyor-88177/ linkinden 28.07.2021 16:07:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video