PC HocasıWindowsWindows 11 Dosya Gezginine Reklamlar Geliyor!
Windows 11 Nasıl Yüklenir

Windows 11 Dosya Gezginine Reklamlar Geliyor!

   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Microsoft, Windows 11 işletim sisteminin Dosya Gezgini üzerinden para kazanmanın yollarını araştırıyor. 22572 sürüm numaralı Windows 11’in yakın zamanda yayımlanan bir önizleme yapısında yapılan gözlemlerde Dosya Gezgini’nin yakın zamanda Microsoft uygulamaları ve hizmetler için ipuçları ve önerilere şeklinde reklamlar gösterebileceğine dair işaretlerin yer aldığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda şirket, az ya da çok gömülü oldukları ve etkinleştirmek için bazı ek adımlar gerektirdiğinden duyurulmamış birkaç yeni özellik içeren bir önizleme derlemesi yayınladı. Bunlardan bir tanesi, son birkaç yılın en çok talep gören özelliklerden biri Dosya Gezgini’ne gelen sekmeli yeni arayüz.

Bu hafta Florian isimli bir Windows Insider kullanıcısı, Microsoft’un hizmetlerini Windows kullanıcı arayüzünde tanıtmanın yeni yollarını denediğini öne süren Dosya Gezgini’ne pek de ince olmayan bir ekleme yapıldığını fark etti. Florian isimli kullanıcı tarafından tespit edilen özel reklam, şirketin Word, Outlook ve web için yapay zeka destekli dilbilgisi ve yazım asistanı olan Microsoft Editor’u içeriyordu.

İlgili reklam birimi Dosya Gezgini penceresinin adres çubuğunun hemen alt kısmında yer alıyor ve bir ipucu/öneri olarak görünüyor. Florian tarafından yayınlanan görselde Microsoft Editor servisinin reklamı yapılıyor fakat işin ilginç tarafı şu ki Florian uzun bir süredir Microsoft Editor hizmetinden zaten faydalanıyor.

Şirket daha önce bu yaklaşımı OneDrive ve Microsoft 365 aboneliklerini, hatta bazen bunlardan birine veya her ikisine birden sahip olan kişilere tanıtmak için kullanmıştı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-11-dosya-gezginine-reklamlar-geliyor-124922/ linkinden 28.05.2022 22:05:31 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial