Windows 11 ile Birlikte Yenilenen Microsoft Store Geliyor!

  Google News

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım devlerinden Microsoft, bugün gerçekleştirdiği lansmanda yeni nesil işletim sistemi Windows 11 ile birlikte yenilenmiş bir Microsoft Mağazası (Microsoft Store) deneyimini duyurdu:

  • Microsoft Store artık hızlı ve kullanımı kolay yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip.
  • Windows geliştiricileri, Win32, .NET, UWP, Xamarin, Electron, React Native, Java ve hatta Progressive Web Apps gibi uygulama çerçevesi ve paketleme teknolojisinden bağımsız olarak her tür uygulamayı Mağaza üzerinden yayınlayabilecek.
  • Microsoft Store artık kendi ticaret motorunu kullanan uygulamaları destekliyor. Adobe, Creative Suite’lerinin tamamını Microsoft Store’a getiriyor.
  • Amazon App Store bölümü aracılığıyla Android uygulamaları desteği geliyor. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Yeni açılır pencere mağaza ile tarayıcıdan indirilen uygulamaları kolayca yükleyebilirsiniz; Bir web sayfasında bir Microsoft Mağazası indirme rozetini tıkladığınızda, sizi mevcut pencereden uzaklaştırmadan yüklemeyi yönetmek için Microsoft Mağazası, açılır ekranda karşınıza çıkacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video