PC HocasıWindowsWindows 8.1 için Yolun Sonu Gözükmeye Başladı: Destek Kesilecek!

Windows 8.1 için Yolun Sonu Gözükmeye Başladı: Destek Kesilecek!

Windows 8.1
   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Microsoft, Windows 8.1 kullanıcılarına bir takım uyarılar eski işletim sisteminin desteğinin yakın zamanda kesileceğine dair bir takım uyarılar göstermeye başladı.

Uyarı ekranında yer alan bilgilere göre işletim sistemine verilen güvenlik güncellemeleri ve teknik destek 10 Ocak 2023 tarihinde son bulacak. Şirket ayrıca uyarı ekranında kullanıcılara “Sadakatiniz için teşekkür ederiz ve bir sonraki adıma hazırlanmanıza yardımcı olmak için sizinle iletişime geçiyoruz” dedi.

Windows 8.1 için destek aslında 9 Ocak 2018’de bitmişti

Uyarı bildirimi, Windows 8.1 KB5015874 toplu güncelleştirmesi ile birlikte geçtiğimiz haftalarda görünmeye başladı. Kullanıcılar işletim sistemine giriş yaptıklarında ilk olarak bu ekranı görüyorlar ve uyarıyı kapatmak için “Daha sonra hatırlat” veya Destek bitiminden sonra hatırlat” seçeneklerinden birini seçmek zorundalar.

Microsoft, iş dünyasında kullanılan Pro ve Enterprise cihazlar ile Windows Embedded 8.1 Industry Enterprise ve Windows Embedded 8.1 Industry Pro cihazlara sahip olan kullanıcıların bu bildirimi almayacaklarını belirtiyor.

Windows 8.1 için verilen genel destek aslında 9 Ocak 2018 tarihinde bitmişti fakat bundan sonrasında genişletilmiş destek verilmeye başlanmıştı. 10 Ocak 2023 tarihinde ise Microsoft bu işletim sistemine verdiği desteği tamamen kesecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-8-1-icin-yolun-sonu-gozukmeye-basladi-destek-kesilecek-130574/ linkinden 15.08.2022 21:08:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video