PC HocasıYazılımWindows UI Library 2.8 Yayınlandı!

Windows UI Library 2.8 Yayınlandı!

   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devlerinden Microsoft, UWP (Evrensel Windows Platformu – Universal Windows Platform) uygulamaları için Windows UI (User Interface – Kullanıcı arayüzü) kitaplığının en son kararlı sürümü olan WinUI 2.8‘i yayımladı. WinUI’ın en son sürümü ile birlikte birçok değişiklik ve iyileştirmeler söz konusu.

WinUI 2.8 ile birlikte artık WebView2 için destek ekleniyor bu ise; artık web içeriğini Microsoft Edge ile yerel uygulamalara gömebileceğiniz anlamına geliyor. Başka bir değişiklik WinUI 2’nin artık Windows 10 sürüm 1809 derleme 17763 tarafından desteklenebiliyor olması.

WinUI 2.8 Değişim Günlüğü

  • WebView2 artık WinUI 2’de mevcuttur. WebView2, web içeriğini içine gömmenizi sağlar. Microsoft Edge (Chromium) ile yerel uygulamalar. WebView2’yi kullanmaya başlayın.
  • WinUI 2’nin desteklenen minimum sürümü artık Windows 10, sürüm 1809 – yapı 17763’tür.
  • TabView, NavigationView, InfoBadge ve ProgressRing dahil olmak üzere çeşitli kontroller için hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler.
  • Erişilebilirlik ve yüksek kontrast modunda iyileştirmeler.
  • Animasyonların nasıl olduğunu yapılandırmak için AnimatedVisualPlayer.AnimationOptimization özelliği
  • bir AnimatedVisualPlayer’da önbelleğe alınır.

Bir Windows geliştiricisiyseniz, WinUI 2.8’deki bu değişiklikleri beğendiniz mi? Yorumlarda buluşalım

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-ui-library-2-8-yayinlandi-130579/ linkinden 15.08.2022 21:08:15 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video