Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra Bomba Özelliklerle Geliyor

  Google News

Xiaomi’nin en iddialı serisi hangisi derseniz Ultra serisini tek geçerim. iPhone cephesinde iPhone Pro Max modellerine denk gelen seri, özellikle kamera konusunda öne çıkıyor. Yakın zamanda gelecek olan Xiaomi 13 Ultra modeli ise serinin iddiasını bir tık öne çekmeye hazırlanıyor.

Sızan özellikler, şimdiden yeni model için beklentilerimizi arttırmış durumda. Hele ki son sızıntıdan sonra, Android’in yeni kralını bekliyormuşuz gibi bir his oluştu.

Xiaomi 13 Ultra, Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Son sızıntı 3C veri tabanına dayanan bir sızıntı. 23004FPN6DC model numarasıyla gözüken akıllı telefonun, ilk dikkat çeken kısmı da ekranı.

Sızan verilere göre telefonda 2K çözünürlük değerine sahip olan E6 AMOLED ekran sunulacak. Daha önce de kalitesini kanıtlamış olan panelin, yenileme hızının kaç Hz olacağı ise bilinmiyor. 12S Ultra modelinde 120 Hz yenileme hızı olduğunu düşünecek olursak, bu seride biraz daha yüksek bir yenileme hızı görebiliriz.

İşlemci kısmına geçtiğimiz zaman ise Xiaomi 13 Ultra modelinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi karşımıza çıkacak.

Xiaomi 13 Ultra

Amiral gemisi işlemci için herhangi bir özelleştirme olacak mı bilemiyoruz. Telefonun kamera kurulumu konusunda da net olmamakla beraber bazı bilgiler var.

Buna göre modelde yine 1 inçlik bir sensörü bulunan ana kameranın başı çekeceği ve arka kısımda dörtlü bir kamera kurulumunun olacağı belirtilmekte. Kameralarda PDAF ve dToF gibi önemli teknolojileri de göreceğiz.

Şimdilik Android için yeni kral olması beklenen Xiaomi 13 Ultra’nın sızan özellikleri bu şekilde. Yeni modelin Nisan sonunda Çin’de ve sonrasında yaza doğru da globalde tanıtılmasını bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video