PC HocasıMobilXperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium Türkiye Fiyatları

Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium Türkiye Fiyatları

   

Sony, ilk olarak Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2015’te ortaya çıkartılan yeni telefonları Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact‘ı Türkiye pazarına sundu.

Sony’nin en yeni akıllı telefonu Xperia Z5 ilk kez IFA 2015 fuarında sahneye çıktı. Telefonun ekranı 5.2 inç büyüklüğünde; IPS panel ve Full HD çözünürlük sunuyor. Snapdragon 810 işlemciden güç alan ve 3 GB RAM kullanan Xperia Z5,Android Lollipop işletim sistemiyle geliyor.

23 Mp Kamera;

Telefonun kamerası, 23 megapiksel çözünürlüğe sahip. Daha ehemmiyetlisi ise hızlı bir otofokus özelliği sunması. Bu sayede Xperia Z5, şu an için piyasanın en hızlı otofokus özelliğine sahip telefonu olma özelliğini taşıyor. Aletin ön yüzünde ise 5.1 MP kamera bulunuyor. 

Telefonda dikkatimizi çeken en ehemmiyetli geliştirmelerden biri, ısınma meselesinin önüne geçilmiş olması. 10 dakika süresince 4K video çekiminde dahi, telefonun çok fazla ısınmaması ehemmiyetli bir artı özellik olarak karşımızda.

 

z5

 

İki Gün Giden Şarj

Sony, Xperia Z5‘te 2.900 mAh’lık, kabul edilebilir bir bataryaya yer vermiş. Bu batarya, Sony’nin iddiasına göre, normal kullanımda iki gün süresince yeterli enerjiyi sağlıyor. Ancak Stamina modu sayesinde, bu müddeti artırmak olası. Ekranın üzerindeki ve altındaki boş alanlarında, evvelki Xperia modellerinin aksine bu kez iki adet saklı hoparlör bulunuyor.

 

Parmak İzi Okuyucu

Sony, Xperia Z5‘te, alıştığımız yuvarlak güç düğmesini emekliye ayırmış ve yerine ince uzun bir düğme gelmiş. Bu düğmenin en ehemmiyetli özelliği ise, bu arada parmak izi okuyucu olarak çalışması. Ekranı açmak için bu düğmeye bastığınızda, düğme parmak izinizi okuyor ve kilidi açıyor.

Z5 COMPACT

Sony’nin bir diğer akıllı telefonu ise Xperia Z5 Compact… Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium’da olduğu gibi Snapdragon 810 işlemciden güç alan cihaz, 4.6 inç’lik bir ekran kullanıyor.

 

z5 compact

 

2 GB RAM‘le gelen Xperia Z5 Compact, 23 MP kamera kullanıyor ve 4K çözünürlüğünde video çekimine imkan veriyor. Bunun dışında Xperia Z5 Compact’ın kamerasında yüz tanıma, otomatik odaklanma, dijital yakınlaştırma ve HDR gibi özellikler de bulunuyor.

 

32 GİGABYTE’lık depolama belleği olan ve microSD kart desteği sunmasından dolayı toplam belleği sonradan artırılabilen Xperia Z5 Compact, 2700 mAh tipi batarya kullanıyor.

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Xpeia Z5 Compact, bilhassa cebinde çok geniş ekranlı telefon taşımak istemeyen ve minik ekranları seçenek edenler için geliştirilmiş bir sürüm.

 

3.430mAh pille gelen alet, Sony’nin verdiği rakamlara göre iki gün şarj ömrü sunuyor.

Sony’nin telefonuna ilave ettiği bir başka yeni teknoloji, telefonun yan tarafındaki düğmeye entegre edilen parmak izi tarayıcısı. Bu sayede düğmeye dokunarak telefonun kilidini hatıranda açmanız sağlanıyor. 

 

4K ekran çoğu kullanıcı için gereksiz olarak görülecek olsa da, PS4 Remote Play, Hi-Res ses, su ve toz geçirmezlik gibi özellikler Xperia Z5 Premium için göz ardı edilmemesi şart olan özelliklerinden yalnızca birkaç tanesi.

 

z52

 

XPERIA Z5 PREMIUM

Sony’nin daha Türkiye’ye gelmeyen en üst düzey telefonu ise dünyanın ilk 4K ekranlı telefonu olma özelliğini taşıyan Xperia Z5 Premium… 4K video çekebilmesinin yanında bu 4K çözünürlüğünde ki görüntünün izleyebilmesine de olanak veren cihaz 3840×2160 piksel ekrana sahip.

 

23MP’lik kamera, Xperia Z5 Premium‘un en ehemmiyetli kabiliyetlerinden bir tanesi. Kameranın 0.03 saniyede otomatik olarak odaklanabilmesi öne çıkan özelliklerinden.

 

z5 premium

 

Xperia Z5 ücreti 2.499 TL

Xperia Z5 Compact ücreti 1.999 TL

Xperia Z5 Premium ücreti 2.999 TL olacak

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact bir gün önce bakımından satışa sunulurken 4K ekrana sahip olan Xperia Z5 Premium modeli önümüzdeki aylarda Türkiye pazarına giriş yapacak.

 

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/xperia-z5-xperia-z5-compact-ve-xperia-z5-premium-turkiye-fiyatlari-776/ linkinden 12.08.2022 14:08:10 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video