Yandex Haritalar Servisi Yenilendi

  Google News

Yeni arayüzü ve yeni kullanım kolaylıkları ile Yandex Haritalar servisi tamamen yenilendi. Yenilenen özellikler arasında sesli aramalardan, harita indirme özelliklerine kadar bir çok yenilik bulunuyor. Ayrıca BiTaksi üzerinden taksi çağırmak isteyenler de Yandex Haritalar servisinden faydalanabilecek.

İşte yenilenen diğer özellikler;

yandex-harita-indirme


“ŞİMDİLİK SADECE iOS UYGULAMASI İÇİN GEÇERLİ”

Yandex Haritalar servisine getirilen yenilikler kullanıcıların hayatını kolaylaştırabilmesi için bir çok özellik içeriyor. Öncelik olarak servisin sadeleştirilerek daha verimli kullanım imkanı sağlandığını belirtelim. Ayrıca sesli arama özelliği, panorama görüntüleri ile desteklenmiş rota takibi ile aradığınız yere çok çabuk gidebilmeniz için BiTaksi uygulamasının entegre edilerek Taksi çağırma özelliği yer alıyor.

Başlıkta da belirtmiş olduğum üzere yenilikler şuan için sadece iOS uygulamasında yenilendiği için Yandex tarafından yapılan açıklamada kısa süre içerisinde Android kullanıcılarına da yansıtılacağını belirtti.

yandex-haritalar-rota


DEĞİŞTİRİLEBİLİR ARAYÜZ VE BİTAKSİ

Değiştirilen yeni arayüz artık kullanıcıların en verimli şekilde faydalanabilmesi üzerine kurulmuş. Yani siz istediğinizde ekranda yer alan “gözünüze fazla gelen” butonları kaldırarak kendi kullanımınıza göre değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede kullanıcılar ekranda haritanın büyük bir kısmını görüntüleyebiliyorlar.

Bir diğer güzel özellik ise, haritalarda arama yaptığınızda gitmek istediğiniz lokasyon için rota belirliyorsunuz. Bu belirlemeler sesli olarak sizi yönlendirdiği gibi, aynı harita üzerinden mekan belirledikten sonra BiTaksi üzerinden entegreli sistem sayesinde taksi çağırabiliyorsunuz. Taksiye bindikten sonra o anki trafik durumu ile ilgili sesli bilgi de alabiliyorsunuz. Yeni Yandex Haritalar servisi Android kullanıcıları için de yakın zamanda duyurulacak.

yandex-haritalar

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video