PC HocasıTabletYeni 9.7 inçlik iPad Pro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Yeni 9.7 inçlik iPad Pro Teknik Özellikleri ve Fiyatı

 

Tadına bir türlü varamadığımız Apple‘ın bugünkü lansmanının ikinci yeni cihazı ise 9.7 inç boyutuna sahip iPad Pro oldu. Yeni iPad Pro‘ya ait teknik özellikler, fiyatı ve tüm detayları haberimizde.

9.7 inçlik iPad Pro Satışa Çıkıyor

Bugün tanıtımı gerçekleştirilen Let Us Loop You In etkinliği hızlı başladı. Bundan önceki lansmanlara göre biraz durgun geçse de, açılışta Tim Cook FBI ile Apple arasında yaşanan problemin detaylarına değindi.

Etkinliğin temel noktasında yeni iPhone SE ve iPad Pro modeli oldu hiç şüphesiz. Dilerseniz yeni iPad Pro modelinin özelliklerine hızlı bir giriş yapalım.

Tasarım ve Ekran Bizlere Yabancı

Yeni iPad Pro modelinde tasarımsal olarak yenilikler mevcut. Bir önceki iPad modelinde kullanılan plastik alaşımlı malzemenin aynısı yeni iPad modelinde de kullanıldığı görülüyor. Ancak Apple, eski modelden yeni modele büyük bir yükseliş göstermiş. 9.7 inç ekranı ile tanıtılan iPad Pro, ekranındaki geliştirmeler ile göze çarpıyor.

Cihazı elinize aldığınız zaman konstrast değerinin eski modellere nazaran biraz daha düşük olduğunu fark edebiliyorsunuz. Yeni iPad Pro modeli ışığı %40 daha az yansıttığı gibi, % 25 daha parlak bir görünüme sahip. Doğal olarak kullanıcılara daha net bir renk dozajı sunuyor.

Tüm bu değişikliklerin yanı sıra ekranda ilk kez görünen True Tone Display özelliği sayesinde ortamdaki renklerin sıcaklıkları ölçülerek ekran rengi kendisini otomatik ayarlıyor.

9.7 inçlik iPad Pro’da 4 adet hoparlör geleneği sürdürülmeye devam ediyor. Kullanıcılar cihazı tutuş biçimlerine göre seslerdeki tiz ve basslar dört hoparlör arasına eşit olarak dağılıyor. M9 işlemcisi ve A9X çipsete sahip cihazda 3 GB RAM bulunuyor. Performans konusunda tatminkar olduğunu düşündüğümüz cihazın Benchmark sonuçlarını için de sabırsızlanıyoruz.

ipad-pro-9-7-inc
En Önemli Değişiklik Kamerada

Tasarımsal olarak dışa doğru hafif çıkıntılı 12 MP iSight kamerası diğer modellerine göre farklılık gösteriyor. 4K video çekimi, retina flash ve oto fokus özellikleri ile gelecek olan yeni iPad Pro piyasada gümüş, uzay grisi, altın ve rose gold seçenekleri ile satılacak. Aynı zamanda akıllı klavye özelliği ve dokunmatik kalemi de mevcut.

Tüm teknik özelliklere değinmeden önce son olarak yeni iPad Pro‘nun 32, 128 ve 256 GB seçenekleri ile çok yakında raflarda yerini alacağını belirtelim. 24 Mart tarihinde iPhone SE ile birlikte ön siparişe açılacak olan cihazı Apple’ın web adresinden sipariş verebilirsiniz. 31 Mart tarihinde ise tüm Apple Store‘larda satışa çıkacak.

Yeni iPad Pro Tüm Teknik Özellikler

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yeni-9-7-inclik-ipad-pro-teknik-ozellikleri-ve-fiyati-5879/ linkinden 28.10.2021 20:10:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • ipad pronun bu modeli çok pahalı geldi bana apple sürekli para üzerine oynuyor. Birgün anlayacak kullanıcılar ama çok yakın

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad