Yeni Aston Martin Vulcan Piste Çıktı

  Google News

Aston Martin‘in 2015 yılının ilk çeyreğinde tanıtmış olduğu efsanevi aracı Vulcan piste çıktı. İngiliz firmasının performans aracı olarak nitelendirdiği Vulcan, etkileyici motor sesi ve hızından ziyade görünümü ile de dikkat çekiyor.

“100 KM’YE 3 SANİYE”

7.0 Litre hacim ve V12 motoru ile çalıştırıldığı anda sizi mest eden bir sese sahip. Heybetli görünümünün altında alüminyum şasi ve karbon fiber gövdesi yer aldığı gibi, 100 km hıza sadece 3 saniyede ulaşabiliyor. Rakiplerine göre biraz daha tuzlu olan Aston Martin Vulcan, 24 adet satılacağı gibi tanesi 2 milyon dolardan alıcı buldu.

Açıkçası gaza yüklendiğiniz andan itibaren 1-2-3 diyene kadar çoktan 100 km hıza ulaşmış oluyor ve yolları birbirine katmış oluyorsunuz. Araçta toplamda 800 beygirlik bir güç üretebilen motor yer aldığı gibi, Almanya’nın Nünberg şehrinde testleri tamamlanarak piste indirildi.

SAATTE 324 KM

Aston Martin Vulcan saatte 324 km hıza ulaşabildiği gibi, Xtrac altı sıralı şanzıman sistemi destekliyor. Brembo tarafından da F1 teknolojisi ile üretilmiş karbon fiber mekanizmalara rastlamak mümkün. Bu modelde egzoz çıkışı aracın sağ tarafına monte edilmiş ve tamamen aerodinamikliği etkilememesi hedeflenmiş. Vulcan’ın toplam ağırlığı ise 1240 kilogram. Aracın en dikkat çekici parçası olan tork tüpü ise 9 kilo ağırlığında.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Aston Martin Vulcan‘ın performansından ziyade tasarımı ve görünümü de ön planda. Bu bağlamda biz de aracın görsellerini bir araya getirerek fotoğraf galerisi oluşturduk. Tasarım açısından  en beğendiğimiz özelliği ise tüm aksesuarlarının karbon fiber malzeme ile yapılmış olması oldu. Bunların ötesinde ise Aston Martin kişinin vereceği ücrete göre kişisel olarak tasarlanabiliyor. Ne demişler: “para dünyada her kapıyı açar.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video