PC HocasıCep TelefonuYeni Nesil Amiral Gemisi Samsung Telefonlar MediaTek Yonga Seti ile Gelebilir!

Yeni Nesil Amiral Gemisi Samsung Telefonlar MediaTek Yonga Seti ile Gelebilir!

   

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden Samsung, şimdiye kadar amiral gemisi segmentindeki akıllı telefonlarında hep Qualcomm’un Snapdragon ve kendisinin Exynos yonga setlerini kullanarak piyasaya sürdü. Kimi pazarlarda Qualcomm yonga seti kullanılırken kimi pazarlarda Exynos yonga setleri tercih edildi.

Son zamanlarda ortaya çıkan yeni bir rapora göre şirket, yaklaşmakta olan yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonları için MediaTek yonga setlerini kullanabilir. Yüksek ihtimalle Galaxy S23 serisinde MediaTek yonga seti tercih edilebilir.

Tabi ki de tüm Galaxy S23 ailesi MediaTek yonga setini kullanmayacak ve büyük ihtimalle MediaTek yonga setleri Asya pazarında kullanılıyor olacak ya da yalnızca Ultra modelleri MediaTek ile gelecek. Mevzubahis rapor aynı zamanda Galaxy S22 FE (Fan Edition) akıllı telefonunun da MediaTek yonga setine sahip olacağını iddia ediyor.

Şirketin hangi MediaTek yonga setini kullanacağı şu anda belli değil fakat Samsung’un daha öncesinde bütçe dostu akıllı telefon grubunda MediaTek yonga setlerini tercih ettiğini belirtmemizde fayda var.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yeni-nesil-amiral-gemisi-samsung-telefonlar-mediatek-yonga-seti-ile-gelebilir-125991/ linkinden 26.05.2022 15:05:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial