Yeni Nesil Korku Oyunu Aftermath Duyuruldu

  Google News

META ve geliştirici ONE-O-ONE Games, AFTERMATH‘ı duyurdu.

Oyun, 2022’de PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve Steam, PC için çıkış yapacak.

Psikolojik gerilim ve aksiyon-macera oyunu Aftermath, önerilen oynanış hakkında genel ipuçları veren sinematik bir tanıtım fragmanıyla duyurdu. Psikolojik korku ve hayatta kalma korkusu, ne kadar gergin atmosferik olabilecekleri konusunda video oyunlarında temel bir türdür.

Örneğin Silent Hill, Soma ve Visage gibi psikolojik korku oyunları, oyuncuları oynarken heyecanlı ve koltuklarının kenarında tutan benzersiz hikaye anlatımı ve anlatı odaklı deneyimlerle türün devamını sağladı.

Türün popülaritesi modern oyun serileriyle devam ettikçe, hayatta kalma korku ve psikolojik korku öncüllerine net etkileri olan daha fazla oyun ortaya çıkıyor. Wroned Us’ın birçok korku ilhamı, korku kapasitelerini güçlendirmeye yardımcı olan sinematik görseller ve grafiklerle onu ikna edici bir öncül haline getiriyor. Son zamanlarda distopik bilimkurgu öğelerini geleneksel psikolojik korkuyla buluşturan oyunların en yenisi duyuruldu.

Charlie Gray çok mutluydu. Yetenekli bir mühendis ve Avrupalı bir astronot olan Charlie’nin kariyeri, onu kimilerinin yalnızca hayal edebileceği yerlere taşımıştı. Ancak atmosfere dönüşte işler ters gittikten ve sarsıcı olaylar meydana geldikten sonra Charlie’nin ruh hali bambaşka olmuştu. Hayatı gittikçe daha da karanlık yerlere doğru ilerlerken Charlie şimdi kendisini terk edilmiş, değişime uğramış bir dünyada yalnız başına buluyor. Tek bildiği, hâlâ değer verdiği yegâne şeyi bulmak zorunda olması: Sammy.

Çevreni analiz et ve elindeki şehir kaynaklarından faydalan. Sıradan, basit eşyalar şimdi şehri ele geçiren esrarengiz varlıklara karşı savaşırken çok kıymetli birer araç olabilirler. Uzaylıların zayıf yönlerini araştır ve seni kurban etmek isteyenleri ortadan kaldırmak için en iyi yöntemi bul.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video