PC HocasıOyunYeni Şampiyon Aurelion Sol Yetenekler

Yeni Şampiyon Aurelion Sol Yetenekler

 

League Of Legends yeni güncellemesi ile gelecek olan şampiyonunu duyurdu. Aurelion Sol ismini verdikleri yeni şampiyonun yetenekleri ve Aurelion Sol rehberini haberimizden inceleyebilirsiniz.

Aurelion Sol Rehberi

Yeni şampiyon çok yakında (tahmini olarak 6.0.5 yaması ile) oyuna dahil edilecek. Aurelion Sol şampiyonuna ait yeteneklere şöyle alıcı bir göz ile baktığımızda Jungle’a ve Solo’ya yeni bir üye kazandığını görüyoruz. Kuvvetli ihtimal ile jungle oynayacak olan bu şampiyonun etrafındaki yıldızlar dikkatinizi çekti mi ? Aurelion Sol’ün etrafındaki bu yıldızlar şampiyonun kendisi ile doğrudan alakalı.

Yeteneklerinden kısaca bahsedecek olursak eğer:

Q yeteneği aslında daha önceden tanıdığımız Anivia’nın Q yeteneğine çok benziyor. Bu yetenek ile karşınızdaki şampiyona stun atarak yavaşlatıyorsunuz. Eğer efrafında minyon veya farklı şampiyonlar varsa onlar da etkileniyorlar. W yeteneğinde ise etrafındaki yıldızlar alanı genişleterek mana harcamaya başlıyor.

E yeteneğinde de aktif hale geldikten sonra şampiyon uzun bir süre haritada seyahat edebiliyor. Eğer bu seyahat anında rakip şampiyonlardan size vuran olmazsa bir baseden diğer baseye kadar gidebiliyorsunuz. Ultisinde ise peş peşe birden fazla rakip şampiyona stun atarak yavaşlatabiliyor.

aurelion-sol-yetenek
Yeteneklere Detaylı Bakış

Pasif Yetenek: Kainatın Merkezi

Aurelin Sol‘ün pasif yeteneği isabet ettiği rakiplerine hasar vererek yavaşlamasına sebep oluyor. Uzayan bir yıldız ateşi dalgası göndererek rakipler sürekli hasar almaya başlıyor. Bir pasif için çok güzel bir yetenek olduğunu düşünüyorum.

Aktif Yetenek: Kaçış Sürati

Uzay seyyahı yeteneğini etkinleştirerek biriktirmiş olduğu azami değerler ile yıldızları kendisine çeker. Ardından havalanarak yüzey şekillerinin üzerinden uzun bir uçuş yapar. Rotayı bir kere belirleyebiliyoruz arkadaşlar. Sonradan dönüş yapamadığımız gibi, rakiplerden hasar alacak olursak havadan düşebiliyoruz.

Q: Felaketin Yıldızı

Stun anlamında işimize çok yarayacak olan felaketin yıldızı rakip şampiyonlara azami yörünge mesafesine ulaştığı anda infilak ederek hasar verir ve rakiplerine stun atarak sersemletir. Bu yetenek ilerleyen levellerde de güçlendirildiğinde işin içerisinden çıkılmaz bir stun bizleri bekliyor olacak. 18 levelde tahmini stun süresinin 5 saniye olacağını düşünüyoruz.

W: Dönence

İsminden de anlayacağımız üzere Aurelion Sol çevresindeki yıldızları dışarıya doğru iterek güçlerini arttırır. Dönence yeteneği sayesinde açık kaldığı her saniye boyunca mananız tükenir. Yetenek kapandığı andan itibaren veya mana tamamen bittiğinde yıldızlar otomatik olarak geri çekilmektedir. Aşağıdaki örnek oynanış videosundan da göreceğiniz üzere Dönence yeteneği rakipler için zorlu bir süreç olacak.

E: Uzay Seyyahı

Yeni şampiyonumuz Aurelion Sol aynı yönde sürekli hareket ederek hareket hızı biriktirir ve haritada istediği yere kadar uçabilir. Bu uçuş kayaların üstünden, ejderin tepesine kadar tüm alanlar da dahil olduğu gibi, rakip şampiyonlardan size vuran kimse olmadığı sürece, iki base arasında kesintisiz gidebilirsiniz.

R: Işığın Sesi

Şampiyonların en önemli yeteneklerinden birisi olan ve ulti olarak belirttiğimiz yetenekleri doğru kullanıldığında takım için çok önemli işler yapabiliyor. Aurelion Sol için de aynısı geçerli olacak diyebilirim. Aurelion Sol‘ün ultisinde rakiplere hasar verecek ve yavaşlamalarına neden olacak uzun bir yıldız ateşi dalgası gönderir. Bu dalga ile birlikte rakipler hem yavaşlar hem de stun içerisinde kalarak kısa bir süre sersemler. Aynı yörüngede kaç tane şampiyon varsa hepsini etkilemektedir.

aurelion-sol


Güzel Bir Jungle, İyi Bir Minyon Temizleyici

Yeni şampiyonumuz Aurelion Sol‘ün en güçlü yeteneği etrafında dönen yıldızlar diyebiliriz. Pasif olarak kullanılan bu yıldızlar W yeteneği ile birleştirildiğinde minyonlar için adeta para makinesine dönüşebiliyor. Tip olarak Shyvana’ya benzettiğimiz bu şampiyon Illaoi’den sonra gelecek yeni bir şampiyon olacak.

%90 ihtimal ile Jungle ve Solo pozisyonunda görebileceğimiz Aurelion Sol aynı zamanda solo koridorunda da oynayabileceğini düşünüyoruz. Şampiyon hakkında sormak istedikleriniz varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Abicim bu nedir ? Videosunu izliyorum 18 level bir aurelion araya girerek mundar ediyor herkesi acayip dağıtacak oyunu

  • Saçma olmuş giderek bozuyor lol oyun içeriğini. Bu nasıl bir şampiyon sürekli haritada gidebiliyor ?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video