PC HocasıYazılımYenilenen Google Photos Uygulaması, Fotoğrafın Bilgilerini Değiştirmenize Olanak Tanıyor!

Yenilenen Google Photos Uygulaması, Fotoğrafın Bilgilerini Değiştirmenize Olanak Tanıyor!

 

Google Fotoğraflar’ın hem Android hem de iOS işletim sistemi tarafında aldığı yeni güncelleme beraberinde bir medyanın saatini ve tarihini doğrudan uygulama içerisinde düzenleyebilme özelliği geliyor. Bu özelliği deneyimleyebilmek için Google Photos mobil uygulamasına girdikten sonra herhangi bir resim veya video üzerinde yukarı kaydırabilecek ve sağ köşede bulunan düzenleme düğmesine dokunduğunuzda ilgili panel açılacak.

Açılan panelde videonuzun veya fotoğrafınızın tarih ve saatini kolaylıkla düzenleyebileceksiniz. Örneğin bugün çektiğiniz bir fotoğrafı beş gün önce veya beş yıl önce çekilmiş olarak tanımlayabileceksiniz.

Daha öncesinde web sürümüne erişimi olamayan mobil kullanıcılar bu duruma ihtiyacı olduğu zaman üçüncü taraf uygulamalara ya da sitelere yöneliyorlardı fakat artık Google bunu da kolayca halledebilmeniz için uygulamaları güncelledi.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad