PlayStation 5 Türkiye Fiyatları için Açıklama Geldi! Zam Var mı?

  Google News

PlayStation 5 oyun konsollarının küresel anlamda zamlandığını duyurmuştuk. Yaşanan ekonomik değişimlerle beraber, konsolun birçok ülkede fiyatları resmi olarak değişmişti..

Fakat Türkiye fiyatlarının değişip değişmeyeceği konusunda resmi  bir açıklama yapılmamıştı. Hemen fiyatların yükseldiğini gördük ama dediğimiz gibi PlayStation Türkiye tarafından resmi bir zam açıklaması yapılmamıştı. İşte o beklenen zam açıklaması da bugün yapıldı.

Küresel pazarda olduğu gibi konsolu Türkiye fiyatının da arttığı duyuruldu. Peki resmi olarak tavsiye edilen Türkiye fiyatları nasıl?

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı – Eksi ve Yeni Fiyatlar

Bu zam açıklaması gelmeden önce konsolun fiyatı 11.999 TL seviyesindeydi. Resmi olarak belirlenen fiyat bu olsa da piyasada konsolu bu fiyatlara bulmak da zordu. Son zam sonrasında fiyatlar ise aşağıdaki gibi oldu.

  • PS5 Standart Sürüm – 13.199 TL
  • PS5 Dijital Sürüm – 11.199 TL

PlayStation 5 

Resmi olarak açıklanan yeni fiyatlar bu şekilde. Fakat açıklanan bu fiyatlar piyasada çok geçerli değil gibi duruyor. Zira hala satış fiyatlarına baktığımız zaman, konsolun 16-17 bin TL gibi satış fiyatları olduğunu görüyoruz.

Tavsiye edilen perakende fiyatlarının zamlanmış hali bu şekilde olsa da piyasada neden hala fiyatlar bu rakamların üzerinde bilmiyoruz.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video