PC HocasıHaberler16 Yaşında FBI Hackledi, Bilgileri Sızdırdı

16 Yaşında FBI Hackledi, Bilgileri Sızdırdı

 

İngiltere’de yaşayan ve kendisine DerpLaughing lakabını veren 16 yaşındaki hacker FBI ve DHS’yi hackleyerek bilgileri sızdırdı. FBI’ın gerçekleştirdiği çalışma ile yakalanan çocuk yaptığı saldırıları ve detaylarını anlattı.

16 YAŞINDA BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

Kendisini DerpLaughing lakabı ile tanıtan ve yaptığı bir çok hack girişimi ile tanınan 16 yaşındaki İngiliz hacker bu yaşına rağmen bilgisayar mühendisi olduğunu ve bu alanda yıllardır kendisini geliştirdiğini belirtmişti. Son olarak gerçekleştirdiği saldırıda FBI ve DHS‘ye saldırarak e-posta adreslerini ve 20 bin FBI ile 9 bin DHS personelinin kimlik bilgilerini, iletişim ve ünvanlarını ele geçirdi.

Yapılan bu saldırılardan sonra harekete geçen FBI 16 yaşındaki hackeri yakalayarak tutukladı. Son saldırıda ayrıca CIA Başkanı John Brennan ve Milli Güvenlik Bakanı Jeh Johnson’un kişisel bilgilerini de ele geçirdikleri belirtiliyor.

hack
KİMLİĞİ GİZLİ TUTULUYOR

DHS tarafından yapılan resmi açıklamada 16 yaşındaki hackerin kimliğini şuan için gizli tutacaklarını ve ne olursa olsun özel hayata saygı duyduklarından dolayı bir kaç ay sonra açıklayabileceklerini belirtti. Gerçekleşen saldırılar sonucu bilgilerin internette paylaşılıp paylaşılmadığı araştırılırken kaç yıl hapis cezası alacağı ise henüz bilinmiyor.

16 yaşındaki çocuk hacker ayrıca kendilerinin kurmuş olduğu Crackas With Attitude (CWA) isimli hacker grubunun lideri olmak ile suçlanıyor. Çocuk hacker alındığı ilk sorgudan sonra sorgu anlarını da Twitter üzerinden paylaştı.

cocuk-hacker
Hacker grubundan başka bir üye ise yaptığı açıklamada “iki üyemizin tutuklanması siber saldırılarımızın duracağı anlamına gelmiyor. Bize biraz zaman tanıyın, hepiniz göreceksiniz.” dedi.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz