AMD Navi GPU’ları MacOS Güncellemesinin Kaynak Kodlarında Görüldü

AMD yaklaşmakta olan Navi grafik işlemcilerinin ilk detayları MacOS Mohave güncellemesinin kaynak kodlarında görüntülendi. AMD Navi GPU adı altında çok yakında yeni seriler ile tanışayacağız ama, bunun öncesinde kaynak kodlarda neler var bunlara bir göz atalım.

"AMDRadeon6000HWServiceskext" adlı dosyada yeni Navi 16, Navi 12, Navi 10 ve Navi 9 listelenmiş durumda. Eğer farklı bir alternatif olmaz ise, toplamda 4 farklı Navi GPU'ları çok yakında piyasadaki yerini alacak.

"Temmuz Ayı İşaret Ediliyor"

Yeni Navi'nin piyasaya çıkış tarihi şuanda Temmuz ayı olarak gösteriliyor. Fakat AMD bu.. Nerede ne zaman bir şey geliştirdiği çok kestirilemiyor. Bir bakıyorsunuz yeni işlemciler gelmiş. Bir bakıyorsunuz RX 590 adı ile tanıtılan kartın 2 ay sonra çok daha iyileri piyasaya sürülüyor.

Bizden söylemesi diyelim ve Navi GPU'ların Temmuz ayında piyasada olacağının altını çizelim. Bu arada bilmeyenler için ufak bir not ekleyelim; Navi, Polaris mimarisinin halefi (onun yerine geçen) olarak kabul ediliyor. AMD, 7 nanometre gücündeki yeni Navi mimarisi ile orta sınıf pazarı hedef alacak.

Aslında Mark Papermaster bile 7 nanometre Radeon VII'nin şuanda en iyi AMD grafik kartı olacağını doğrulamış durumda.

MacOS Mohave'da Görüntülenen Navi Kaynak Kodları

İlgili Etiketler