AMD RX 6500 XT

AMD RX 6500 XT Fiyatı ve Satışta Olan Modeller

  Google News

AMD RX 6500 XT fiyatı ortaya çıkmaya başladı. CES 2022 sıralarında tanıtılan yeni giriş seviyesi ekran kartı modelinin bir bir stoklara girdiğini görüyoruz.

Tabii ki üreticilere göre belli teknik ve tasarımsal farklar var ama modelin Türkiye fiyatları da yavaş yavaş şekillenmeye başladı diyebiliriz.

Listeleri kontrol ettiğimiz zaman birkaç modelin şu an stoklara girdiğini görmekteyiz. Biz de bu modeller üzerinden bir fiyat paylaşımı yapmaya karar verdik.

Çeşitli e-ticaret siteleri ve satış noktalarında yer alan fiyatlara göre bir ortalama tablo çıkardık. Modeller satışa çıkmaya devam ettikçe tablomuzu güncelleyeceğimizi de belirterek fiyatlara bir bakalım.

Kaçırmayın: NVIDIA RTX 3050 vs RX 6500 XT karşılaştırması 

AMD RX 6500 XT Fiyatı Nasıl? Hangi Model Kaç TL’ye Satılıyor?

Dilerseniz önce tablomuzu paylaşalım. Sonrasında birkaç ek noktadan daha söz edeceğiz.

Marka  Model  En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat
XFX Speedster QICK 210
RX 6500 XT
4.626 TL 7.905 TL
Sapphire Pulse RX 6500 XT 5.192 TL 7.885 TL
ASUS  Dual Radeon
RX 6500 XT OC
6.143 TL 7.980 TL
ASUS  TUF Gaming
RX 6500 XT OC Edition
6.466 TL 7.990 TL
Gigabyte Eagle 4G Radeon
RX 6500 XT
6.174 TL ***
PowerColor PowerColor ITX RX 6500 XT 4.698 TL 4.962 TL

Evet bu fiyatlar hakkında ek olarak söylememiz gereken detaylar olacak. AMD RX 6500 XT fiyatı için paylaştığımız tabloda görebileceğiniz gibi fiyatlar değişkenlik gösteriyor. En yüksek fiyatla en düşük fiyat arasında ciddi farkların olduğu modeller var.

AMD RX 6500 XT

Burada fiyat farkları bazı satıcıların indiriminden kaynaklı olarak oluşmuş gibi gözüküyor. E-ticaret sitelerine baktığınız zaman, sınırlı ürün için belli oranlarda indirimler var. Onun dışında söz etmek istediğim bir kaç nokta daha olacak.

  • Fiyatlar üreticilerin sitesinde yer alan fiyatlar değil. Cimri, Akakçe gibi sitelerden ve e-ticaret sitelerinden yaptığımız araştırmalar sonrasında karşılaştığımız fiyatlar. Muhtemelen ilerleyen günlerde de bu fiyatlar için de değişiklikler olacaktır.
  • Her model için henüz fiyatlar ortaya çıkmış değil. Hala stoklara girmesi beklenen modeller var.
  • Dediğimiz gibi fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bunu bir pazar araştırması olarak düşünün. Şu an için kartların piyasada satış fiyatları ne durumda, hangi modelde fiyatlar nasıl değişiyor bir araştırma yaparak sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Radeon RX 6500 XT fiyatı için ilerleyen günlerde nasıl değişimler olacak hep beraber göreceğiz. Bu arada sizin görüşlerinizi de bekleriz. Giriş seviyesi model için aşağı yukarı, ortaya çıkan ilk fiyatları nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekleriz. 🙂

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video