PC HocasıAndroidAndroid 12’ye Ait Görseller Sızdırıldı: Tasarımda Devrim!

Android 12’ye Ait Görseller Sızdırıldı: Tasarımda Devrim!

 

XDA-Developers ve AndroidPolice tarafından elde ettiğimiz kaynaklara dayanarak, Android 12 sürümünün neye benzeyeceğinin bir önizlemesi olan bir kaç kendinden emin ekran görüntüleri elde ettik. Yeni düz ama katmanlı tasarım Apple’ın işletim sistemi iOS’u çok fazla andırıyor.

Tasarıma baktığımız zaman diğer sürümlere göre daha az şeffaf alanlar, daha fazla beyaz alanlar ve daha yuvarlak köşeler kullanıldığı rahatça görülüyor ve daha ferah renkler tercih edildiği göze çarpıyor.

Android 12 ayrıca, kullanıcıların bir uygulamanın mikrofonunuzu, kameranızı veya konumunuzu ekran göstergeleri aracılığıyla ne zaman kullandığını bilmelerine olanak tanıyan iOS 14’e benzer yeni gizlilik göstergeleri içeriyor gibi görünüyor.

Android 12 ile birlikte, örneğin kamera ve mikrofon için belirli simgeler kullanarak bilgilere ayrıntılı olarak erişmeyi kolaylaştırıyor gibi görünüyor. AndroidPOlice, gizlilik seçeneklerinin daha erişilebilir ve daha az kafa karıştırıcı olacak şekilde düzenlendiğini öne sürüyor.

Ekran görüntüleri ayrıca, “son mesajları, cevapsız aramaları veya aktivite durumlarını” gösteren yeni bir “konuşmalar” widget’ını gösteriyor ve Facebook gibi diğer mesajlaşma uygulamalarıyla entegrasyona sahip olabileceğininde sinyallerini veriyor.

Video