PC HocasıiOSApple’dan Sosyal Mesafeli Selfie Çözümü!

Apple’dan Sosyal Mesafeli Selfie Çözümü!

 

Yeni tip Koronavirüs (COVID-19) pandemisinin başlangıcından bu yana, uzman doktorlar ve bu konuda uzmanlaşmış araştırmacılar virüsün yayılmasını engellemek ve durdurabilmek için sosyal mesafeyi savunuyorlar. Bununla birlikte sosyal mesafe uygulaması insanların bir araya gelerek eğlenmesinde büyük bir engel söz konusu oluyor en basitinden insanlar bir hatıra olsun diye samimi selfie (özçekim) fotoğraflar çekemiyorlar.

Ancak her şirket gibi Apple’da koronavirüs dönemi çözümlerine katılıyor ve yeni çıkardığı bir patent ile arkadaşlarınızla daha yakın ve gülüşlerinizin hakim olduğu bir selfie fotoğraflar için çözüm sağlayabilir. Apple’ın Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi ile yaptığı patent başvurusuna göre “sentetik grup selfie” teknolojisi kullanıcıların selfieleri parçalamalarına olanak tanıyacak ve uygulama, birden fazla kişinin yüzünü tek bir fotoğrafta birleştirecek.

Patent 2018 yılında geliştirilmeye başlandı!

Üzülerek söyleyeceğimiz bir durum var ki bu patent dahilinde kameranızın gün ışığını asla görmemesi gibi bir ihtimalde mevcuttur. Apple beyciğim bu patenti 2018 yılında şirketin sadece fikri araştırdığı ve hemen bir ürün olarak piyasaya sunmayacağı bir dönemde koronavirüs öncesinde başvurdu.

Patentin ne zaman uygulamaya geçeceği, ne tür bir arayüz ile karşımıza geçeceği, hangi iPhone modellerini destekleyeceği henüz bilinmeyenlerimizden bir tanesi dostlar ancak Apple’ın fikir aşamasında duran bir patente faaliyete geçirmesi oldukça sevindirdi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/appledan-sosyal-mesafeli-selfie-cozumu-83700/ linkinden 31.07.2021 22:07:41 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement