Zenfone serisi

ASUS, Akıllı Telefon Serisi için Önemli Bir Değişikliğe İmza Atıyor

  Google News

Akıllı telefon pazarında adını unutmaya başladığımız markalardan biri olan ASUS, bu alanda Zenfone serisi ile kendisini gösteriyordu. Hem amiral gemisi hem de orta segment modelleri bulunan marka, Zenfone serisiyle de istediği etkiyi bir türlü yakalayamadı. Yakın zaman önce tanıtılan yeni amiral gemisi modeli de bekleneni vermeyince, konu hakkında önemli bir adım atıldığı ortaya çıktı.

İddialar Doğru Çıkarsa ASUS, Zenfone Serisine Veda Ediyor

Yeni bir raporda ortaya çıkan bilgilere göre marka akıllı telefon sektöründe Zenfone serisi ile devam etmeyecek. Bunun yerine ROG serisi akıllı telefonlara devam edilecek.

Bölümde çalışanlar ise ROG Phone bölümüne aktarılacak. Zaten ROG serisi akıllı telefonlar için sürecin ayrı olarak işlediğini biliyorduk. Eğer bu iddialar doğruysa artık ASUS akıllı telefonlar dendiği zaman da doğrudan akla ROG serisi akıllı telefonlar gelecek.

Zenfone serisi

Söz konusu serinin oyuncu akıllı telefonları olarak ilerlediğini de biliyoruz. Yani bu demek oluyor ki ASUS’un akıllı telefonları bundan sonraki aşamada oyuncu akıllı telefonlarıyla sınırlı kalacak. İlerleyen dönemde bu durumun değişip değişmeyeceği konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor.

Benzeri bir durumu Sony Xperia serisinde de görmüştük. Xperia serisine olan ilgi yavaş yavaş düşmüş ve sonucunda da Sony departmanı küçülterek, bazı ülkelerden çekilmişti.

Akıllı telefon sektöründe böyle bir durum var. Çok öne çıkamayan markalar, ne yazık ki rekabette geri düşüyor ve sonuç hüsran oluyor. ASUS’un bu konuda resmi bir açıklama yapıp yapmayacağını ise zamanla göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video