reklam
Ana SayfaDonanımASUS, MSI, Gigabyte ve ASRock B450 Serisi Anakartları Duyuruldu

ASUS, MSI, Gigabyte ve ASRock B450 Serisi Anakartları Duyuruldu

, PC Hocası

Teknoloji üreticileri uzman olduğu konularda yeniliklerine devam ediyorlar. ASUS, MSI, Gigabyte ve ASRock yeni B450 anakart modellerini duyurdu. Şuanda Türkiye satış fiyatları konusunda net bir bilgi bulunmadığı gibi, alıştığımız tasarımların yanı sıra yenilikler de mevcut.

ASRock B450 Anakartlar

Üretici ASRock, standart bir ATX form faktörü olan K4 ve bir Mini-ITX versiyonu olan ITX/Ac ile iki adet B450 Fatal1ty Gaming anakartlar ile karşımıza çıkıyor. Meşhur Taichi modelinden ve diğer versiyonlardan ise şimdilik bir haber bulunmuyor.

, PC Hocası

ASUS B450 Anakartlar

ASUS toplamda 7 farlı B450 anakart serisi ile son kullanıcısının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Serinin en baba anakart modeli ise şu anlık Strix F olarak görünüyor. Mini ITX bir sürüm tercih etmek isterseniz de kesinlikle Strix modellerine yönelmenizi tavsiye ediyorum. Prime serisinde ise üç farklı model mevcutken, TUF B450 anakartlar iki çeşitten oluşuyor.

Ancak Türkiye’de mini ITX bir anakart modeli bulmak şuanda işkenceden ibaret. Eğer gerçekten böyle bir hevesiniz varsa, yurt dışından temin etmeniz gerektiği kanaatindeyim.

, PC Hocası

, PC Hocası

MSI B450 Anakartlar

B450 anakart serisinin en çok modeli ise MSI tarafından geliyor. Toplamda dokuz farklı yeni anakart hazırlandığı gibi, üst düzey özellikler ile gelen Gaming PRO Carbon AC, Standart ATX, Micro ATX ve Mini ITX form faktörlerine sahip olacak. Orta sınıf kullanıcılar için ise yine alışmış olduğumuz Bazooka ve Mortar modelleri  MSI severler tarafından yine tercih sebebi olacak.

, PC Hocası

, PC Hocası

Gigabyte B450 Anakartlar

Seriye Gigabyte B450 anakartlar ile yeni sadece dört farklı model olarak katılıyor. Bunlardan en düşük model olan B450M DS3H uygun fiyatlı modeller arasında çok satacak gibi görünüyor. Ancak yukarıda da belirttiğim üzere, şuanda bu anakartların Türkiye satış fiyatları resmileşmedi. Bir kaç haftaya kadar net fiyatları görebileceğimizi düşünüyoruz.

, PC Hocası

Etiketler