PC HocasıDonanımASUS ROG Poseidon GTX 1080 Ti Ekran Kartı Duyuruldu

ASUS ROG Poseidon GTX 1080 Ti Ekran Kartı Duyuruldu

   

Şuanda hibrid bir soğutucu içeren ilk ve tek GTX 1080 Ti ekran kartına bakıyorsunuz. ASUS Rog Poseidon GTX 1080 Ti modeli aşina olduğumuz melezin aksine, sistemi hem sıvı hem de hava soğutma ile çalıştırabiliyor.

ASUS ROG Poseidon GTX 1080 Ti Neler Sunuyor ?

İlk defa böylesine sağlam bir melez soğutucu ile karşılaştığımızın altını çizelim. Hem sıvı soğutma hem de hava soğutmanın olduğu bu ekran kartı, GTX 1080 Ti modelleri arasında zirveye çıkabilir. ASUS‘a göre hava üzerinde Strix modellerden daha yüksek bir sıcaklıkta çalışacağı söyleniyor. Su soğutma tarafında ise her şey değişir. Yayınlanan grafiklere göz atacak olursak hava soğutmada 75 derece, sıvı soğutmada 50 derece arasında değerler görünüyor.

Henüz kart hakkında net bilgiler gelmedi. Fakat 6 + 8 pin güç konektörleri ile özel tasarlanmış PCB’ye bakıyoruz. Tüm bileşenler, yeni nesil DirectCU H20 soğutması tarafından karşılanıyor.

Öte yandan ASUS ROG Poseidon‘un en havalı özelliklerinden birisinin ASUS logosu ve LED’leri olduğunu söyleyelim. AURA Sync tarafından kontrol edilebilen bu özellikler ayrı bir hava katıyor.

Yenilikler

❱ Hava veya sıvı soğutma için tam esneklik sağlayan yeni nesil DirectCU H20 hibrit soğutma

❱ Standart G1/4 inçlik termak blok tasarımı (bağlantı aparatları ile kolayca sıvı soğutma takılabilir)

❱ Blade IP5X Sertifikalı özel patentli fanlar

❱ ASUS Fan Connect II ile optimum sistem soğutması

❱ ASUS Aura RGB aydınlatma

❱ ASUS Aura Sync RGB senkronizasyonu ile oyunlarda kişiselleştirilebilir profiller

ASUS ROG Poseidon GTX 1080 Ti Teknik Özellikler

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/asus-rog-poseidon-gtx-1080-ti-ekran-karti-duyuruldu-21277/ linkinden 29.01.2022 16:01:23 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

10 Yorum

  • Hocam gerçekten efsane olmuş ASUS ROG Poseidon şimdiye kadar üretilen GTX 1080 Ti modelleri arasında en iyisi denilebilir..

  • Hocam size bir sorun var: işlemcimin ekran kartının % kaçını kullandığını hangi programdan bakabilirim ? işlemcim % 100 kullanılıyor , ama ekran kartımın kaçta kaçı kullanılıyor bilmek istiyorum

  • Yükseltin çıtayı nirvanaya ulaştırın arkadaş para var mı yok mu soran yok Asus bey ?

  • Güzel kardeşim iyi güzel demişsiniz de biz bunun için TR de nereden pompasını alacağız nereden radyatörünü alacağız nereden rezervuar ını alacağız onuda söyleyinde bir faydanız olsun.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner