PC HocasıCep TelefonuBatarya Cimrisi Asus Zenfone Max Alınır mı ?

Batarya Cimrisi Asus Zenfone Max Alınır mı ?

 

Türkiye’de satışta olan ASUS‘un tam 5000 mAh batarya koyduğu yeni akıllı telefonu Zenfone Max bu hafta PCH Online radarında. Maksimum 37,5 saate kadar konuşma süresi ve 32,5 saate kadar online gezinme süresi bulunan batarya cimrisi cihaza yakından göz atalım. Asus Zenfone Max teknik özellikleri, detayları ve Türkiye satış fiyatı haberimizde.

Asus Zenfone Max Giriş

ASUS’un yeni akıllısı Zenfone Max 5000 mAh batarya kapasitesi ile kullanıcıları kendisine çekmeyi başardı bu bir gerçek. Bekleme modunda 38 güne kadar açık kalan akıllı telefonun dahili şarj özelliği de gerektiğinde diğer akıllı telefonları da şarj edebiliyor. Zenfone Max serisi için bu müthiş bir özellik. Ayrıca yeni nesil Gorilla Glass 4 ekran koruma teknolojisi ile koruma altında olan cihazda 5.5 inç IPS ekran yer alıyor. Lazer bazlı otomatik odaklanma teknolojisi ile hızlı fotoğraf çekimi Zenfone Max‘ta 0,3 saniyeye kadar indirilmiş.

Lityum Polimer Batarya Enerjisi

İnce yapısı ile tanıdığımız Asus Zenfone Max‘ta özel olarak tasarlanan 5000 mAh değerinde lityum polimer batarya yer alıyor. Pazardaki diğer amiral gemilerin akıllı telefonları ile kıyaslandığında 2.3 kat daha fazla konuşma süresi ve 2.7 kat daha fazla online gezinme imkanı sunuyor. Bu ise 32.5 saate kadar online gezinme süresi anlamına geliyor.

Bu şekilde kullanıcılar telefonlarını sürekli şarj etmeden günlerde oyun, internet veya arama işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Minimum enerji tüketimini sağlamak için telefonda kullanılan güçlü enerji yönetimi sayesinde bekleme modunda 38 günü devirebiliyorsunuz.

asus-zenfone-max-fiyat
Powerbank Kullanımı

Az önce yukarıda bahsetmiş olduğum farklı cihazları şarj edebilme özelliği Zenfone Max‘ın en ilgi çekici yanlarından bir tanesi. Cihazın sahip olduğu güç ünitesi sayesinde diğer cihazları kolayca şarj edebiliyorsunuz. Diğer cihazları şarj edebilmek için kullanıcıların, şarj etmek istedikleri diğer cihazı Zenfone Max‘ın mikro-USB portuna USB OTG kablosu aracılığı ile bağlamaları gerekiyor. Ardından 1,5 saatlik kısa sürenin ardından cihazın şarjı tamamen doluyor.

4.5G Uyumlu

Asus Zenfone Max’ın 150 Mbps‘ye varan indirme hızı LTE kategori 4 özelliğini taşıyor. Dört çekirdekli 64-bit Snapdragon 410 işlemcisi her ne kadar telefonu zorlayacak olsa da, 4.5 G teknolojisine uyumlu olarak tasarlanmış. Şuanda piyasada beyaz ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor.

Fotoğraf ve Video Çekim Performansı

Cihazın 13 megapiksel değerinde PixelMaster kamerası f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Ek olarak deklanşör gecikmesi olmaksızın kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. Düşük ışık modunda performansı da düştüğü gibi, isterseniz %400 daha parlak fotoğraf çekimleri yapabiliyorsunuz. Süper çözünürlük adı verilen modda ise 52 Megapiksel‘e kadar yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimi yapılabiliyor. Şuanda Asus Zenfone Max satış fiyatı 999 TL olarak belirlenmiş.

Sonuç

Eğer internet ve uzun süreli kullanım için akıllı telefon arıyorsanız Asus Zenfone Max‘ı önerebiliriz. Ancak teknik özellikler bakımından çok yüksek performans beklemek yanlış olur. Fiyatına göre internette ve günlük işlerde kullanabilmek için uygun.

Asus Zenfone Max Tüm Teknik Özellikler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/batarya-cimrisi-asus-zenfone-max-alinir-mi-8029/ linkinden 04.08.2021 14:08:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement