PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerCoca-Cola Ambalajı İle Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Coca-Cola Ambalajı İle Sanal Gerçeklik Gözlüğü

 

Coca-Cola, değişik modeldeki karton ambalajlarını geri dönüştürerek, birkaç adımda Google Cardboard benzeri sanal gerçeklik gözlükleri sahibi olmamızı sağlıyor.

Sanal gerçeklik gözlüklerini kullanarak günümüzde yaygın olan LED , LCD , Plazma gibi teknolojiler ile üretilmiş
teknolojik ürünlerin ekran görüntüsünü daha gerçekçi gösterebilmek adına göz yanılmalarını göstermektedir.

Bu göz yanılmaları sayesinde kişi bulunduğu ortamdaki eşyaları, cihazları ve olayları yaşıyormuş gibi hisseder. Coca Cola firması da profesyonel olmasa bile deneyebilmek için kendi kolalarının nasıl sanal gerçeklik cihazı olabileceğini anlatmış.

 

12’li Coca-Cola kutularının paketlendiği karton kutuların üzerinde bulunan işaretli bölgeleri tırtıklı yerlerinden ayırıyorsunuz. Sonra da ele geçirdiğiniz parçaları gösterilen yerlerden birleştirerek, içine akıllı telefonunuzu yerleştiriyorsunuz. Aynı şekilde 2’li şişe ambalajını da biraz daha pratik birkaç adımla sanal gerçeklik gözlüğüne dönüştürmüş oluyoruz.

 

Sanal gerçeklik gözlüğü , son zamanlarda ileri teknoloji ürünleri olan LED , LCD , Plazma gibi teknolojiler ile üretilmiş telefon , bilgisayar ve diğer bir hayli aletin ekran görüntüsünü daha gerçekçi göstermek , göz yanılmaları ( hileleri ) sayesinde görüntüyü daha gerçekçi olarak idrak etmek için tasarlanmış teknolojik gözlüklerdir.

 

Yayınlanan videoda  nasıl yapılacağını adım adım izleyebilirsiniz:

 

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video