Counter Strike 2, NVIDIA’nın Gecikme Azaltma Teknolojisine Sahip Olacak

  Google News

Counter Strike 2, artık resmen karşımıza çıktı. Oyun duyurulmakla kalmadı ilk test oyuncuları da yapımı denemeye başladı. Fakat henüz oyun tüm kullanıcılar için piyasaya çıkmış değil. Yaz aylarında oyunun tüm kullanıcılar için de sunulduğunu göreceğiz. Bu süreçte yapım için yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. En son oyunun NVIDIA’nın popüler teknolojilerden birine sahip olacağı ortaya çıktı.

Counter Strike 2, NVIDIA Reflex Desteğiyle Beraber Gelecek

Yeni haber, oyunda NVIDIA ekran kartına sahip olan kullanıcıların avantaj sağlayacağını gösteriyor. Öyle ki yapımda NVIDIA Reflex desteği olacak. Üstelik Reflex desteğinden yararlanmak için yeni nesil ekran kartlarına da ihtiyaç yok.

GeForce GTX 900 serisi ve üzerinde ekran kartlarına sahip olan kullanıcılar Reflex desteğine sahip olacak ve böylece sistem gecikmelerini en az seviyeye kadar indirebilecek.

Counter Strike 2

NVIDIA’nın bu yeni duyuru için bir örnek paylaştığını da belirtelim. Paylaşılan örnekte Intel Core i9-12900K işlemci ve RTX 4070, RTX 3060 ve GTX 1060 ekran kartlarıyla testler yapıldığı gözüküyor.

Buna göre Reflex açık konumdayken gecikme sürelerinin en aza indirildiğini net olarak görüyoruz. Oyun çıktığı zaman kullanıcı testlerinde de gecikmeler üzerinde ne kadar etki olduğunu net olarak görebileceğiz. Biliyorsunuz ki CS 2 gibi bir oyunda gecikme süreleri bir hayli önem taşıyor. Haliyle NVIDIA’nın bu adımı oyuncular açısından da önemli.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video